Чи вистачить закарпатцям мінімалки, аби оновити весняний гардероб?

Перший місяць весни порадував краян не лише цвітінням перших квітів та відродженням природи, але й підвищенням тарифів та новими цінниками на продуктах та на одежі. Але ж наближається Великдень, тож пора подумати й про оновлення гардеробу…

За середніми підрахунками, аби купити у нашому місті тільки найнеобхідніше з одягу, потрібно мати в кишені, як мінімум, дві середньомісячні зарплати.

Від крамниці до крамниці по жакети і спідниці

Отже, вирушаємо до крамниць і придивляємось до цін. Перше, що потрібно змінити весною – це теплу куртку на більш легкий верхній одяг.

Отже, весняне пальто, незалежно від того чоловіче воно чи жіноче, коштує від 700 до 5 тис. грн. Шкіряна куртка – також від 600 грн. (зі шкірозамінника) до кількох тисяч. «Вітровка» – від 500 грн.

Відтак слід подбати і про взуття. Жіночі туфлі можна знайти й за 300 грн. Утім верхня «планка» у маленьких бутиках – 10 000 грн. Чоловіче взуття – від 600 грн. також до позначки з чотирма нулями. У середньому чоловічі туфлі обходяться у 2500 грн. Кросівки вартують щонайменше 400 грн. Проте ціна залежить від бренду. Також не варто забувати й про якість.

Штани чоловічі у магазинах теж недешеві. Придбати їх можна за 500-1000 грн. Жіночі – трохи дешевші. Однак джинси для представників сильної статі можна знайти й за 350-400 грн., тоді як жінкам потрібно викласти за обновку 400-2500 грн. Сорочку ж можна купити за 180-250 грн., а простенька сукня  коштує 550-1200 грн., шкарпетки (2 пари) – 50 грн., колготки – 150 грн., білизна – від 300 грн.

У середньому «набігає» майже 6 тисяч. Але ще й потрібно щось їсти, платити за транспорт (купувати бензин) та розраховуватися за комунальні послуги…

У секонді є все, однак не так і дешево

Наразі секонд-хенди заполонили все Закарпаття. Їх настільки багато, що здається, що там усе дають за безцінь. Утім – ні. Ціни за «сток» та вживаний одяг досить високі. Переважно речі продають кілограмами, однак більш якісний крам реалізовується поштучно. Інколи зношена брендові річ вартує кілька тисяч.

Є, звісно, варіація – купувати щось у останній день від початку завозу. Тоді ціни низькі. Проте й одежа, відповідно, тільки та, яку ніхто не вподобав. Отже, знайти щось варте уваги – практично нереально. Але, тим не менше, щоранку перед подібними торговельними закладами вишиковуються довжелезні черги, тож бажаючих «поритись» у чужій білизні – хоч відбавляй. Та й є вже серед краян окрема категорія шопоголіків, які годинами можуть вишукувати омріяну обновку і які є постійними клієнтами так званих «беушок».

Отже, за середніми підрахунками, аби оновити гардероб у секонді, потрібно приблизно викласти 3500-4000 гривень.

Ринок чи Інтернет?

Більшість ринкового краму – китайський ширвжиток. Однак трапляється між одягом і ексклюзив. Правда, вартує він утричі (а іноді – і вдесятеро) більше. Ціни ж мало чим відрізняються від тих, що у крамницях. Проте знайти щось оригінальне, на жаль, важко. Принаймні, це стосується не настільки фасонів, як кольорової гами. Більшість ринкового краму або сірих, або чорних, або коричневих тонів. Придбати, скажімо, яскраво-червону сукню проблематично. Видно, продавці розраховують на «загальну масу» і не особливо переймаються «особливими потребами» тих клієнтів, які прагнуть самовиразитись, а не зливатись із натовпом.

У той же час на сьогодні досить популярними серед закарпатських покупців є Інтернет-магазини. І не дарма, адже через всесвітню павутину можна взяти участь у аукціонах, розпродажах, вибрати акційний крам, знайти справді вишукане вбрання за помірно низькими цінами. Щоправда, здійснюючи подібні покупки, замовникові треба точно знати розмір, адже віртуально приміряти обновки неможливо. Варто також узгоджувати з продавцем варіанти з обміном товару, якщо він не підійде, адже фактично купувати доводиться «кота в мішку».

Крім того, існує небезпека потрапити на гачок кібер-шахраїв. Тож, здійснюючи торговельну операцію через Інтернет-сервіси, не слід забувати про пильність, адже щороку жертвами невидимих правопорушників стають сотні наших краян. І поліції далеко не все вдається розкрити подібні злочини.

До слова, останнім часом набувають широкої популярності барахолки, де користувачі можуть не купувати, а обмінюватися власними речами. Звичайно, це вигідно, однак знайти по той бік монітору людину з подібними смаками і подібними габаритами не завжди легко.

Таким чином, підсумувавши вартість покупок, здійснених через всесвітню мережу, виходить, що обновити гардероб через спеціальні сайти можна за 4000-4500 гривень. Проте до цієї суми треба додати ще й вартість пересилки через пошту.

Виходить, із «мінімалки» все одно купити всю необхідну одежу неможливо…

Марина АЛДОН, zakarpatpost.net

 

Comments are closed.