Через що отруїлися діти у Нижньому Селищі? ПЕРЕВІРКА

Держпродспоживслужби обставин групового отруєння дітей у с. Нижнє Селище Хустського району встановила, що основною причиною спалаху дизентерії стали антисанітарні умови в Нижньоселищенській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів.

Про це сьогодні, 20 квітня, zakarpatpost.net повідомили у прес-службі Закарпатської ОДА. Нагадаємо, що 22 березня цього року в інфекційне відділення Хустської райлікарні була доставлена група школярів, 12-ти з яких згодом поставили діагноз «дизентерія». За фактом масового отруєння дітей у сільській школі поліція відкрила кримінальне провадження з попередньою класифікацією за ч. 1 ст. 325 Кримінального кодексу України, тобто порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням.

Як повідомили zakarpatpost.net у відділі комунікації поліції Закарпатської області, в Ужгороді триває остання експертиза, яку проводить СЕС. За її результатами буде встановлена остаточна кваліфікація у провадженні. Однак, які саме експертизи роблять санепідеміологи, поки не розголошується.

«У ході перевірки школи працівники Держпродспоживслужби виявили в готових стравах бактерії кишкової палички… Фахівці дійшли висновку, що основна причина спалаху (дизентерії – ред.) – це порушення санітарії, гігієнічних умов приготування страв та недотримання правил особистої гігієни працівниками їдальні школи. Більш того, працівники школи, намагаючись приховати докази своєї злочинної недбалості, ще до приїзду офіційної комісії нашвидкуруч провели дезінфекцію приміщень, змінили записи в бракеражному журналі готової продукції й навіть вирвали з нього кілька сторінок. Це також зафіксовано перевіркою… Тобто замість того, щоб полегшити роботу санепідеміологів та лікарів ще до остаточного встановлення діагнозу хворим, вони зробили все, щоб знищити докази своєї вини. Матеріали перевірки передані в районний відділ поліції, за цими фактами відкрито кримінальне провадження. Ще раз повторюю, що винні в масовому отруєнні дітей мають бути покарані, незважаючи навіть на те, що школу очолює дружина колишнього голови ОДА. Перед законом усі рівні – розводити «Африку в центрі Європи» й сподіватися, що це зійде з рук через політичний дах, я не дозволю!», – коментує ситуацію голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

Наразі відомо, що оприлюднені сьогодні висновки Держпродспоживслужби слідству не передавали.

zakarpatpost.net й надалі стежитиме за резонансною справою та інформуватиме своїх читачів про її перебіг.

zakarpatpost.net