Скільки коштує в Закарпатті молодий борщ?

Холодна весна далася взнаки. Ціни на продукти залишаються досить високими, незважаючи на те, що аграрії вже збирають урожай молодих овочів.

Тож спробуємо порахувати, у скільки ж обходиться одна з найбільш розповсюджених  у нашому краї страв – борщ.

Купуватимемо виключно інгредієнти, вирощені в цьому році.

Так, кілограм картоплі на ринках області продають у середньому за 25-30 гривень.

Морква – 15, буряк – 12, капуста – 8, цибуля -3-4 гривні, кріп, петрушка – 4-5 гривень за пучок.

Але ж іще потрібні й спеції, а також олія – 43-47 грн за дволітрову пляшку, м’ясо – 85-90 грн за кг (або гриби – 40-50 грн за кілограм), сметана – 30-35 гривень за літр.

Отже, виходить, що каструля борщу обійдеться  більше, ніж у сотню гривень.

До речі, минулої весни, купуючи такі ж продукти, інгредієнти для борщу можна було придбати  за 60-70 гривень.

Враховуючи що з 1 травня прожитковий мінімум складає 1624 гривень, виходить, що за цього можна приготувати приблизно 16 каструль борщу. А це – не так уже й багато, адже в місяці як мінімум 30 днів, а їсти потрібно щодоби…

Цікаво, що 10 років тому, у 2006 році, вартість борщового набору становила щонайменше 6 гривень 50 копійок, а максимум —13.50 грн. Однак ціни, які за цей час сягнули захмарних висот, фактично зводять нанівець радість від закупівлі найпростіших продуктів для приготування улюбленої страви багатьох закарпатців.

Між іншим, згідно з дослідженням міжнародної компанії «Business to business», що займається вивченням споживацьких ринків, наші співвітчизники витрачають на їжу всього 40% своїх доходів, при тому, що в країнах Європи цей показник сягає більше ніж 60 відсотків. На жаль, у нас основну частину сімейного бюджету «з’їдають» комунальні послуги. Отже, невже навіть така популярна національна страва, як борщ… для наших краян поволі стає розкішшю.

Але ж крім борщу, аби обід був повноцінним, потрібно купити ще й деякі овочі, скажімо, для гарніру, чи для салату (м’ясо навіть рахувати не будемо).

Отже, кілограм цвітної капусти обійдеться в 35 гривень, кабачків – 15-20, огірків – 25 гривень, помідорів –  45-50 гривень.

А от полуниця для десерту подешевшала.

Наразі її можна знайти на ринках і за 70, і навіть за 40 гривень.

zakarpatpost.net