Закарпатці долучилися до всеукраїнського флешмобу проти знущання над цирковими тваринами

Першими виступили проти жорстокого поводження з тваринами кияни. А нещодавно перші листівки проти цирку з’явилися і в Ужгороді.

Активісти закликали закарпатців не купувати квитки в цирк, адже там чотирилапі проживають у складних умовах і не раз піддаються фізичному знущанню.

Місце диким тваринам на волі, навіть якщо нам дуже подобається те, як вони танцюють і перестрибують через перепони.

Тож днями до акції долучився і маленький Хуст.

Оскільки електроопори та дерева в місті над Тисою заполонила несанкціонована реклама з анонсом вистави, небайдужі краяни підготували для циркачів і свої листівки.

Текст на них справді замислює задуматися над доцільністю відвідин подібних шоу.

Зокрема,плакати оздоблено написами: «Поки тварину научать виконувати трюки, її не раз збивають!», «Закарпаття проти жорстокого поводження з тваринами!», «Не оплачуйте чужий біль!», «Поведіть  дитину краще в ліс, а не в цирк!», «Тварина – таке ж створіння Боже, як і людина!» та іншими.

«XXI століття. Ілон Маск збирається колонізувати Марс, облетіти планету можна за лічені хвилини, а в цирках продовжують силою змушувати ведмедів їздити на велосипедах. Не меншим атавізмом в сучасному світі виглядають хутряні шуби і любов деяких людей просто викидати собак і котів на вулицю», – заявляють активісти. – Над тим, що ми одягаємо взагалі варто серйозно замислитися. Приміром, щоб отримати одну шубу, вбивають 100 — 500 білок; 100 — 200 шиншил; близько 140 горностаїв; 40 — 90 соболів; 60 куниць; 50 тхорів або норок; близько 30 опосумів, кішок, бобрів, лисиць, видр, єнотів, ондатр, кроликів або скунсів; 20 собак;15 рисей або песців; 12 борсуків; 10 тюленів; 5 вовків. Неважко порахувати, скількох тварин потрібно позбавити життя, аби змогли придбати собі натуральні шуби всього десять жінок».

До речі, незабаром в Україні нарешті можуть заборонити експлуатацію в цирках лісових та інших екзотичних звірів.

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи рекомендував Верховній Раді ухвалити за основу законопроект щодо використання тварин у пересувних цирках.

zakarpatpost.net