“Привіт автодору”: відремонтована селянами дорога спокійно пережила зиму

[Total: 0    Average: 0/5]

Рік тому жителі села Велика Добронь Ужгородського району Закарпаття, самі побудували майже кілометр нової дороги на шести сільських вулицях.

Сувору сніжну зиму дорога пережила “на відмінно”, йдеться в сюжеті “5 каналу”.

Гроші на дорогу збирали з кожної хати – по 500 грн. Підрахували, що на кожні 100 м дорожнього покриття витратили не більше 50 тис. грн. Тоді вперше вчилися професійно будувати дорогу.

“Що ми самі могли робити – це засипати дорогу щебенем та бордюри робити, а потім підвезли асфальт – і ми все самі зробили”, – розповів Барна Бак.

Місцеві розповідають, що востаннє професійний ремонт шляху у них робили ще за часів СРСР. Сьогодні від тих робіт – яма на ямі.”Укравтодор” на капремонт вимагає 1 млн грн – тобто у 20 разів більше, ніж витратили селяни.

“Звичайно, вартість їхніх ремонтів і наших ремонтів різниться. У тому сенсі, що навантаження на дороги зовсім інше. Говорити, що те витримала, те не витримала – асфальт один і той самий, але дорога ж то бокова в селі. Там ні фури не їздять, нічого”, – стверджує Михайло Попович, начальник Служби автомобільних доріг у Закарпатській області.

Куди підуть півмільйона гривень від «оленів» на дорогах Закарпаття?

Цього року вони планують провести реконструкцію ще семи вулиць.

zakarpatpost.net

Коментування вимкнено
  • 20.05.2017 | 22:36
    Володимир каже:

    Дороги в УКРАЇНІ робити вміють. Сьогодні їздив на Прикарпаття за Ужок. Дороги від Великого Березного до перевалу нема взагалі. За перевалом 10 км. пролетіли як одна мить. Дорога ідеальна, хоча зроблена в минулому році.