У п’ятницю останній дзвінок пролунає для 160 тисяч закарпатських учнів

Навчальний рік у 667 навчальних закладах Закарпаття успішно завершує майже 160 тисяч учнів. Із них більше восьми з половиною тисяч – випускники. Свято «Останнього дзвоника» у більшості шкіл краю відбудеться 26 травня. Про це під час брифінгу повідомила директор департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА Ганна Сопкова.

Зовнішнє незалежне оцінювання триватиме в області до 16 червня. Для складання ЗНО з української мови і літератури зареєструвалися більше дев’яти тисяч осіб. Крім цього наймасовішими в області традиційно є тестування з історії України, біології, географіії, математики та англійської мови. Переклад тестів мовами національних меншин здійснять для півтори тисячі людей, зокрема угорською мовою, румунською  та російською. До роботи на пунктах проведення ЗНО залучено близько трьох тисяч педагогів, повідомила zakarpatpost.netпрес-служба Закарпатської ОДА.

У минулому навчальному році Закарпаття відрядило 89 школярів для участі у всеукраїнських олімпіадах, із них 38 стали призерами. Це найбільший показник за останні п’ять років, наголосила Ганна Сопкова. Найрезультативнішими за кількістю переможців для закарпатських школярів виявилися олімпіади з української мови і літератури та інформатики.

Крім того, за останні три роки Закарпатська область щорічно має всеукраїнського призера і серед вчителів. Цьогоріч переможцем конкурсу «Вчитель року» в Україні в одній із номінацій стала вчитель музичного мистецтва Виноградівської середньої школи Людмила Бондарюк.

zakarpatpost.net