Під Ужгородом розквітнуло макове поле

Під Ужгородом неподалік траси на Перечин біля повороту на Оріховицю розкинулося справжнє диво природи.

Поле, величиною, приблизно, як три футбольні майданчики рясно вкрилося цвітінням червоних маків.

Краса квітів зачаровує, а споглядання яскраво-червоного килиму викликає справжній вибух емоцій.

Цікаво, що мак єгиптяни сприймали як символ жіночої молодості та краси. Столиця Верхнього Єгипту – Фіви – була щільно встелена маковими полями. Ця квітка також використовували в медицині: настойку з квітів давали пити хворим, щоб зняти запалення, і дітям, щоб ті перестали плакати. У гробниці фараонів обов’язково клали величезні оберемки свіжозірваних маків – єгиптяни вірили, що в потойбічному світі воскреслий знайде вічну молодість і красу.

У Стародавній Греції і Римі було дуже багато міфів, пов’язаних з маками. Найромантичнішим з усіх є міф про те, що римська богиня любові Венера, дізнавшись про смерть свого коханого Адоніса, проплакала кілька днів і ночей поспіль. Кожна її сльозинка, що падала на землю, розквітала у вигляді макового квітки. Саме з тих пір макові листочки опадають також легко, як і жіночі сльози.

Греки ототожнювали маки з богом сну Гіпнос. Його представляли молоді юнаки з маковим вінком на голові, який літає по всьому світу і розливає на землю снодійне зілля. Стародавні греки, на відміну від єгиптян, вже знали про наркотичну дію макових зерен.

У нас квітка символізує пам’ять жертв Першої світової війни, а згодом — жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи із 1914 року.

zakarpatpost.net