Скільки коштує життя в Австралії

Більшість українських студентів в Австрії працюють офіціантами та помічниками в магазинах. Всередньому отримують – €1 тис.

Про це розповідає Олена Киричук із Кременця, яка шість років живе в в Австрії. Поїхала туди на начання. Зараз Олені 31 рік, з них у навчальних закладах вона провела 12 років, повідомляє nova.te.ua.

” Завжди хотіла навчатися за кордоном. Вирішила поїхати в Австрію. Щоб заробляти на себе, влаштувалася нянею у сім’ю мільярдера. Ледве витримала там три тижні. Дитина була психічно неврівноважена — розбила мені голову, вередувала, – розповідає Олена. – Після цього пішла на курси німецької. Через рік вступила до Віденського технічного університету. У вихідні працюю у торговельному центрі, щоб оплатити навчання та проживання”.

Автор: з архіву Олени Киричук
31-річна Олена Киричук із Кременця шість років живе в в Австрії
31-річна Олена Киричук із Кременця шість років живе в в Австрії

За навчальний семестр Олена Кирильчук платить €750. У гуманітарному ВНЗ ціна нижча — €350 за семестр. Гуртожиток коштує €350 на місяць, річна картка на проїзд у метро — €360, місячна страховка — €56.

“Оренда квартири у Відні дорога. Якщо чотири роки тому за кімнату брали 250 євро на місяць, зараз — понад 300. Останнім часом подорожчали й продукти харчування. Одного місяця там на 20 центів зростає ціна на сир, за два місяці — на м’ясо, за три — на молоко. У результаті ціни зросли, а люди не помітили. Хлібина коштує 2 євро, 500 грам ковбасного асорті — 3 євро, рибина форелі — 4 євро, пакет молока — 1 євро, 1,5 кілограми картоплі — 2 євро”.