Чому закарпатські діти влітку пробують пиво та цигарки?

[Total: 0    Average: 0/5]

Батькам хочеться захистити дитину від поганого оточення, від незнайомих людей, від Інтернету, від неправомірних дій посадових осіб, від окремих педагогів…  Але часто найбільшою загрозою є власна заклопотаність, через що юнаки та дівчата опиняються у сумнівних компаніях і починають пробувати алкоголь, тютюн і ще гірше – наркотики.

Зараз літо і діти часто не знають чим зайнятися. Хто не їде в табори, мусить саморозважатись або проводити час із друзями. І деколи від скуки, деколи від цікавості, деколи “за компанію” беруться за заборонені плоди.

-Першу цигарку я викурив у п’ятому класі. Батьки з роботи завжди приходили пізно і я багато часу проводив у дворі з більш дорослими хлопцями. Один з них і запропонував спробувати. Спочатку не подобалося, а далі звик. Однак друзі не завжди були поруч, а так хотілося зробити хоч одну затяжку. Тому я і збирав недопалки, і навіть крав гроші від батьків. Утім… навіть маючи кошти, придбати тютюн вдавалося далеко не кожного разу, – розповідає семикласник Дмитро. – Коли ж мама про все довідалася, зробила такий скандал, що невдовзі довелося попрощатися з цигарками.

Проте  товариші можуть вплинути не тільки на певні пристрасті дитини, але й на характер.

-Відколи донька почала проводити дозвілля з новою сусідкою, стала некерованою. Її все дратує, не хоче вчитися, вдома перестала допомагати по господарству. Відтепер її цікавить лише косметика, зачіски і модна одежа, – скаржиться пані Олеся. – Нещодавно заявила, що хоче скутер. Але ж їй тільки 13 років! Вона бере приклад із подруги, батько якої має по крамниці у кожному закарпатському місті. Я ж із мізерної зарплатні не можу собі дозволити купувати дитині сукні за 3 тисячі гривень і босоніжки за 2,5 тисяч.

Однак навіть обмежуючи коло спілкування свого чада, уберегти його від усіх небезпек неможливо…

Звичайно, далеко не всі діти – янголи. Є між ними й такі, бо знущаються над тваринами та однолітками, скоюють крадіжки та інші злочини… Але часто такими вони стають саме з вини дорослих, адже батьківська турбота, підтримка і увага – найголовніше для кожного малюка.

zakarpatpost.net

Comments are closed.