Фільм про закарпатських контрабандистів покажуть у Чехії

[Total: 0    Average: 0/5]
Чотири українські фільми покажуть на 52-му Міжнародному кінофестивалі в чеському місті Карлові Вари.

В українсько-словацькому фільмі “Межа” йдеться про контрабандистів Закарпаття, які перерозподіляють зони впливу зі словацькими мафіозі. Стрічка заснована на реальних подіях 2007 року — під час вступу Словаччини до Шенгенської зони, пише gazeta.ua.

Дружину кримінального авторитета, який керує ринком контрабанди на Закарпатті, зіграла українка Римма Зюбіна, 45 ­років.

— Найчастіше через українсько-словацький кордон їдуть пишні жінки, які запихають у колготи по два блоки цигарок. А в паспорт перед перевіркою кладуть кілька євро, — розповідає актриса. — Мешканці прикордонних сіл і містечок Закарпаття живуть за рахунок торгівлі. Не розуміють, що це незаконно.

Також на фестивалі покажуть психологічну драму Марини Степанської “Із Заходу на Схід”, українсько-литовську стрічку “Стасіс”. Поза конкурсом глядачам представлять ігровий фільм “Вулкан” документаліста Романа Бондарчука, 35 років.

— Показуємо типовий збірний образ провінційного містечка, куди потрапляє перекладач із Києва, — говорить Роман Бондарчук. — Його машина ламається посеред степу, й обставини не дозволяють виїхати. Киянин змушений плавно вливатися в місцеву реальність. За жанром “Вулкан” подібний до трагікомедії.

52-й Міжнародний кінофестиваль у Карлових Варах почався 30 червня і триватиме до 9 липня. Фільм-переможець отримає $25 тис. — 650 тис. грн.

Comments are closed.