Закарпатка створює мініатюрні японські сади

[Total: 0    Average: 0/5]

Пейзаж у мініатюрі – це своєрідна філософія рослин і каменів. У нас вони ще не набули широкої популярності, але за кордоном користуються величезним попитом, як елементи дизайну інтер’єру. Студентка з Хуста уже два роки створює побідні рукотворні дива і весь час вдосконалює уміння та  має в доробку кілька десятків унікальних флористичних композицій.

Флораріум – тропічний сад на столі

Магдалина Тимчик – не дизайнер, не стиліст, не художник і не флорист. Дівчина навчається на економічному факультеті одного з празьких ВУЗів. Саме там вона й «запалилася» ідеєю створення  оригінальних екзотичних виробів, якими постійно радує  друзів.

-Так склалося, що після школи я не змогла вступити до омріяного університету вдома. Тож незабаром спробувала щастя за кордоном… і не жалкую. Маючи хист до точних дисциплін, дякуючи одній з подруг, із якою разом знімаємо квартиру, навчилася і творчо самовиражатися. Усе почалося з акваріуму, який ми вирішили подарувати на свято спільному другу. Та вручати хлопцеву скляну колбу з однією рибиною не хотілося. Тому вирішили посудину оздобити різними камінцями і рослинами. Це настільки сподобалося і іменинникові, і Катерині, що одразу ж наступного дня я зробила настільну композицію (правда, без рибки) й для нас. А далі – почали просити знайомі нафантазувати щось унікальне і їм, – розповідає 22-річна студентка.

Слід зазначити, що квіти  Магдалина любила з дитинства, однак не зірвані, а у вазонах.

-У роботі я використовую тільки рослини «на корені». Сад, нехай і крихітний, має випромінювати живу енергетику. Тож часто вибираю кактуси, фіттонії, папороть, плющ,  орхідеї, диффенбахії, азалії. Каміння ж підбираю плоскі, різнокольорові. Їх багато на березі будь-якої річки. Цікавим елементом, як доповнення, можуть стати і мушлі та перлини, навіть свічки. Головне, аби всі складові гармоніювали між собою. Важливо, аби не було зайвих «штрихів», – ділиться знаннями дівчина.

Світ під склом

Флораріуми нерідко ще називають «пляшковими садами», тому рослини у них розміщуються у скляній посудині.

-Можна зробити композицію у електричній лампочці, а можна і в будь-якій колбі. Дивитися на світ під склом завжди цікаво. Такий сад завжди заспокоює, дозволяє замислитись над багатогранністю всесвіту, – кажу Магдалина Тимчик. – Символи допомагають відключитися від щоденної суєти. Це – не рівний майданчик, укритий щебенем, а об’ємна дійсність, яка викликає ряд асоціацій. Крім того, подібна деталь інтер’єру підходить для міських квартир, адже не займає багато місця і водночас стає віконечком у довкілля.

Зі слів хустянки, створити флораріум можна за годину, головне – мати під руками усі підручні матеріали. Найдовше майстриня працювала над витвором тиждень, однак гальмувала процес відсутність необхідної посудини. Тож і рослини, і всі компоненти довелося переносити із ємності у ємність.

-Квіти у флораіумі живуть довше, ніж у звичайних горщиках. Весь догляд – це полив і провітрювання приміщення. Виготовляється композиція просто. Для цього треба мати під руками декоративну банку, пінцет (аби правильно розмістити рослини), спеціальний ґрунт, пісок, камінці та квіти. Можна використовувати і мох. Посудину слід заповнювати шарами, так вигляд у композиції буде естетичнішим. Перед заповнюванням колби її слід промити окропом та розчином марганцівки, щоб знезаразити і аби не утворювалася цвіль. Декорувати можна і статуетками, і пір’їнками, і намистинками, і стразами, навіть іграшками із кідер-сюрпризів, – зізнається Магдалина.

Загалом дівчина переконана, що навчитися «вирощувати» японські сади може будь-хто, адже в Інтернеті є багато відео уроків та чимало тематичної літератури. Найближчим часом вона прагне опанувати ще й техніку «суісекі» – створення крихітних скель на підносах, а також почати працювати з мініатюрними фонтанами.

-Головне – не копіювати вироби за іншими, а фантазувати над власними композиціями, виявляти креатив, не боятися експериментів. Флораіум же – це цілий космос у зменшеному вигляді, і робота над ним, та й навіть просте споглядання захоплює медитативними атрибутами, дотиком до природи. Як і будь-яке японське мистецтво, сади під склом надихають.  Між іншим, дехто робить флораріуми і без рослин, і підводні. Саме композиції у стилі  «псевдоморе» виготовляли ще древні римляни. У сучасному ж світі флораріум рятує від стресів та перевтомлення… принаймні мене та моїх друзів, – наголошує хустянка.

Марина АЛДОН, zakarpatpost.net

Comments are closed.