Андрій Сугай: «Якщо ти не змінюєшся, то світ тебе відсуне»

[Total: 0    Average: 0/5]

Напевно, на Закарпатті немає населеного пункту, де б люди, зайняті будівництвом, не були знайомі з «Беркутом». Нещодавно найстаршій в області мережі з продажу будматеріалів виповнилося 29 років. А це означає, що принаймні 2 покоління краян зводили житло чи вже народжувалися в оселях, у яких використана продукція цієї фірми.

Сьогодні «БеркутБуд» – не тільки роздрібна торгівля, а й оптові склади, програми підтримки, навчання, робота з об’єктним будівництвом. Це компанія, яка, незважаючи на свій вік, не стоїть на місці і впевнено крокує в ногу з часом і новітніми технологіями.

Про Закарпаття будівельне і те, як в Україні вести справжній бізнес протягом трьох десятиліть, розмовляємо з генеральним директором ТОВ «БеркутБуд» Андрієм СУГАЄМ

– Андрію Андрійовичу, надворі 2017-й рік. Війна в Україні триває, економічна ситуація не покращилася, політики притихли тільки тому, що вибори не на часі, люди займаються звичними справами: працюють, навчаються, народжують, хтось виїздить за кордон, хтось намагається відкрити власну справу. Але завжди показником стану справ і добробуту на Закарпатті була і залишається активність у будівельній сфері. Що можете сказати – чи є тут хоча б позитивна динаміка?

– Не можна сказати, що 2017-й має якісь особливі відмінності від попереднього. Не спостерігається ні значних зростань, ні явних просідань. Підвищеної активності також немає. Але, як завжди, ми очікуємо, що традиційно закарпатці зберуться із силами і з’являться нові цікаві проекти. Сподіваюся, що не за горами той час, коли в область повернуться інвестори. Наразі будівництво приватних житлових об’єктів триває. У зв’язку з цим ми збільшуємо структурну сітку товарів, шукаємо цікаві пропозиції, розширюємо вигідні можливості для наших клієнтів.

– Де зараз спостерігається більша активність – у приватному секторі чи в комерційному будівництві?

– Швидше друге. У районах зменшується кількість будівництв у приватному секторі, натомість зводяться готелі, ресторани, кав’ярні. Географічно це Ужгородсь-кий та Мукачівський райони, Рахівщина поблизу Буковеля.

– А що там у «селах мільйонерів» Білій Церкві і Нижній Апші?

– Ну, це така собі закарпатська «родзинка» (сміється – прим. авт.) Здається, вони що хотіли, те вже збудували або добудовують. Буму, який спостерігався на Тячівщині у попередні роки, зараз немає. Хоча тамтешні бізнесмени перекинулись на готельно-ресторанні комплекси і магазини, які виглядають не менш розкішно. До речі, закарпатці, які мають великі доходи, точково будують дуже серйозні об’єкти.

– Чи спостерігається на Закарпатті тенденція до оптимізації будівництва житла? Тобто чи досі актуальним є вислів, що за життя людина повинна збудувати будинок, посадити дерево і народити дитину? Адже світ став глобальнішим, молоді простіше виїхати за кордон та спробувати себе там знайти. То чи є потреба батькам будувати великі будинки для родини?

– Однозначно відповісти на це питання не можна. Як завжди, все змішано. Поряд з глобальною орієнтацією і курсом України на Європу, не зникло бажання закарпатців збудувати будинок, маючи в складі сім’ї кількох дітей. Адже якщо з тобою ще живуть мама, двоє діток, то хочеться комфорту і кожному по кімнаті. Ця історія повторюється століттями.

Звичайно, діти виростають – і батьки залишаються в будинку з кількістю кімнат, яка їм не потрібна. Але це історична традиція, вона продовжується. Бо якщо є можливість побудувати, то чому ні? Але ви праві: наразі спостерігається перехід до ощадливого будівництва. Люди починають розуміти, що світ змінився і відкрився для нас. Один мій знайомий у Тересві сказав, що його сестра вже 5-й рік живе у Таїланді і тримає там кафе. Розумієте, коли людина з Тересви 5-й рік тримає ресторан у Таїланді, то чи потрібен вдома їй великий будинок?

Тому є тенденція до спрощення. До речі, все більшої популярності набувають невеликі спарені блокові споруди по 2-4 котеджі. Це цікаво, бо ти маєш всього 2-3 сусідів, невеличку ділянку позаду, гараж. Це дуже зручно. Це проміжковий етап між багатоквартирним і приватним будівництвом.

Як до нових реалій адаптувався «Беркут»?

– Звичайно, ми пристосовуємося до сучасності, але в якійсь мірі ми і формуємо її політику. Зокрема, започаткували проект «Школа майстрів». Вчимо людей, які ведуть будівництво, а разом з тим навчаємо технології сучасного підходу до матеріалів, до новинок, які з’являються на ринку. Тож пропонуємо, ведемо за собою, даємо право вибору. Між іншим, вчергове «БеркутБуд» обраний Приватбанком як єдина структура на Закарпатті, через яку реалізовуються «теплі кредити». Оперативність досить висока, тож я запрошую громадян не гаяти час. Утеплений будинок не тільки взимку економить кошти на обігріві, а й улітку під час роботи кондиціонера.

– «Школа майстрів» гарно себе зарекомендувала протягом першого року свого існування?

– Приємно відзначити, що наш проект став у нагоді майстрам і не став формальним. Щоразу після завершення чергового семінару хлопці питають і записуються на наступні. Як виявилося, люди прагнуть знань, але не так багато місць, де вони можуть їх отримати в старшому віці чи без суттєвого відриву від роботи. За допомогою «Школи майстрів» ми маємо можливість передати найактуальніші технологічні знання з перших вуст.

– Як налагоджена робота в офісах, яким є клімат в колективі? Чи завершилося його оновлення?

– Ми пройшли непрості зміни в попередні роки. З кимось довелося розпрощатися, дуже багато прийшло нових людей. Працює навчальний центр, прописані бізнес-процеси під кожну посаду, рухаємося в сторону інформаційного сервісу, швидкості, професійної підтримки – це всі ті здобутки, які мене достатньо радують. Люди, які працюють багато років, розуміють, що зупинятися не можна. Колектив уже змирився із заданим темпом. І це добре, бо є результат.

– Як сприйнялися зміни в колективі?

– Якщо ти не змінюєшся, то світ тебе відсуне. Рух повинен бути. Але за кожною зміною мають бути якась філософія, логіка і ціль. Не обходиться і без помилок, але загалом у колективі спостерігається позитив. Є досвід, динаміка, швидкість. Люди побачили, що робота, на яку колись витрачалося 15-20 хв, тепер виконується за 2-3 хв. Цього року ми запустили «гарячу» лінію, яка відразу дала гарний ефект. З’явився додатковий зв’язок клієнт-працівник, що також покращило роботу.

– «БеркутБуд» вступив у 30-й рік своєї діяльності. Як ви особисто сприймаєте цю цифру?

– Це момент переосмислення, аналізу, підбиття підсумків. Дійсно, партнери дивуються, що нам уже майже 30. А ми жартуємо і кажемо, що нам лише 30. Втім, є розуміння, що в будинках, збудованих за допомогою наших матеріалів на початку діяльності, народилися діти, які вже самі народили дітей. Це ж ціле покоління! Тому, звісно, ми пишаємося роботою, у нас є здобутки і ми разом з усіма закарпатцями маємо намір гарно відсвяткувати ювілей. А це означає, що будуть сюрпризи протягом року, буде весело, корисно і цікаво.

Лариса ЛИПКАНЬ, спеціально для zakarpatpost.net

Comments are closed.