Що відбувається з організмом, коли ми спимо?

Найзагадковіший час доби — ніч. Саме невідоме для нас, що ж відбувається з нами під час сну. Вчені відкривають завісу таємниці.

1. Під час сну ви весь час здригаєтеся. Згідно з даними вчених, за кількістю тремтіння можна судити наскільки міцно ви спите. А по їх інтенсивності можна говорити про те, наскільки втомився ваш організм за день (чим сильніші судорожні рухи, тим більша втома), пише korysniporady.com.ua.

2. Температура вашого тіла сильно знижується. Зниження температури — це можливість витрачати якомога менше калорій. «Це як зимова сплячка у ведмедів, сон — це засіб виживання для організму».

3. Відбувається повне очищення від токсинів. Кожна клітинка організму (включаючи головний мозок) проходить повне очищення. У людей з порушенням сну фільтрація відбувається гірше. Інтоксикація організму викликає масу недуг, і насамперед, призводить до психічних розладів.

4. Ви забуваєте непотрібну інформацію. Мозок самоочищається під час сну. Цілий день ми вбираємо інформацію, більша частина з якої для нас марна. Мозок запам’ятовує все, що ми бачили, чули, відчували за день (наприклад, колір і розмір собачки, яка пробігла повз нас). На щастя, завдяки сну, ці дані безслідно стираються.

5. Мозок працює активніше, ніж коли ви не спите. Відповідно, споживає більше кисню. Дати пояснення, чому мозок настільки активний, коли тіло практично паралізоване, не може ніхто. Але факт залишається фактом. Саме уві сні можуть відбутися найважливіші відкриття і прийти відповіді на складні питання.

6. Імунна система працює на повну силу. Одне з досліджень показало, що у людей, яким напередодні було зроблено щеплення від грипу, але позбавили можливості поспати ніч, антитіла, необхідні для захисту від грипу, не виробилися. Деякі фахівці рекомендують всім, хто відчув перші симптоми інфекції, проспати 10:00 поспіль. Це лікує краще будь-яких ліків».

7. Ви прокидаєтесь від 5 до 15 разів на годину. Зазвичай пробудження відбувається в момент переходу з однієї фази сну в іншу (від поверхневого в глибокий сон). Але пробудження настільки короткотривалі, що про них ми не пам’ятаємо.

8. Відновлюється кожна клітинка організму. Відбувається сканування і відновлення всіх пошкоджень, які сталися протягом дня. Мікро-порушення, про які ви можете і не здогадуватися, безслідно зникають за ніч. Ось чому іноді після недосипання виникає відчуття, ніби ви всю ніч вагони розвантажували.

zakarpatpost.net