У добру путь, Анцьо Кушницька: запустили перший туристичний поїзд

У селі Шаланки Виноградівського району Закарпатської області відбувся запуск першого в Україні туристичного поїзда вузькоколійної залізниці.

Родзинкою заходу став ретро-паровоз, який спеціально транспортували на Закарпаття з міста Гайворон Кіровоградської області.

Німецький локомотив ГР-280 1950 року випуску, став героєм кількох кінострічок, протягом літа курсуватиме Боржавською вузькоколійною залізницею, інформують “Вікна” з посиланням на сайт Блискавка

Радник міністра інфраструктури України Себастіан Троль коментує:

«В рамках євроінтеграції це прекрасна ідея, адже в Німеччині, Австрії, Швейцарії та інших країнах Європи є багато вузькоколійок, які приваблюють величезну кількість туристів. Так, найбільша вузькоколійна залізниця в Німеччині щорічно перевозить близько 1,1 мільйона туристів. В цілому, це перший в Україні туристичний поїзд вузькоколійної залізниці. Більш того, він перший і серед країн СНД »

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль каже, що цей паравоз і  рухомий склад курсуватимуть як туристичний поїзд у п’ятницю і суботу. Стартував  нині рейс із закарпатського міста Виноградів.

Перші пасажири вже поїхали вузькоколійкою. Власники садиб і готелів зможуть організувати логістику своїм гостям, щоб вони змогли побачити і скористатися цим унікальним туристичним транспортом.

«Поїзд буде ходити для місцевих жителів щодня, крім п’ятниці і суботи, коли возитимуть туристів. Це будуть щоденні повноцінні рейси – по два на добу від Виноградова до Хмільника, а коли приведуть в порядок колію, то і в Іршаву », – зазначив голова Закарпатської ОДА.

 

Вартість проїзду ще не визначена, проте вона коливатиметься в межах 5-6 гривень за поїздку. Боржавська вузькоколійка має загальну протяжність в 97 кілометрів, в її складі 87 мостів через гірські річки та потічки. Пілотний маршрут буде 35 кілометрів по мальовничих місцях Закарпаття. Введений в експлуатацію туристичний поїзд повинен допомогти з’ясувати попит серед туристів і місцевого населення. У подальших планах зробити рейси щоденними під час канікул.

zakarpatpost.net