Як в Ужгороді площу Енді Воргола відкривали. ФОТОРЕПОРТАЖ

В Ужгороді відкрили площу Енді Воргола, оглянули експозицію його творів і скуштували стилізований під Воргола торт

У с.Минай, що на околиці Ужгорода, урочисто відкрили площу Енді Воргола. Цю назву колишня площа Жовтнева отримала в ході виконання закону «Про декомунізацію». Оскільки Холмківська сільрада (до складу якої входить Минай) не захотіла перейменовувати прокомуністичний топонім у відведений законом строк, це у квітні минулого року зробив Геннадій Москаль своїм розпорядженням.

Голова ОДА прийшов на відкриття площі в футболці із зображенням Енді Воргола.

– Ми могли відкрити цю площу ще кілька місяців тому чи навіть минулого року, але вибрали початок серпня, тому що завтра, 6 серпня, Енді Ворголу виповнилося б 89 років, – зазначив Г.Москаль.

– Свого часу моє розпорядження про перейменування площі викликало багато суперечок, мене неодноразово питали – для чого давати топонімам назви персон, що не мають відношення до нашої області? Насправді це не так. Енді Воргол народився в США, в м.Пітсбург, однак його батьки народилися й жили зовсім недалеко звідси – в словацькому селі Мікова біля м.Меджилабірці. Це всього 100 кілометрів від Ужгорода. Батьки Енді Воргола походять з місцевості, де компактно проживають лемки або русини-українці. Вони самі були корінними русинами-українцями і емігрували в Америку тоді, коли і Словаччина, і тодішнє Закарпаття входило до одного культурного простору й до складу однієї держави – Астро-Угорщини. Тому Енді Воргол має пряме відношення до нашої області, а його історія є чудовим прикладом того, як людина з цих земель досягла світового успіху. Картини Енді Воргола продають на аукціонах за суми, що перевищують 100 мільйонів доларів, він входить у десятку найдорожчих митців світу. Енді Воргол має українське коріння, його батьки жили за сто кілометрів від Ужгорода, тому художник цілком заслуговує, щоб на його честь була названа площа на Закарпатті, повідомила zakarpatpost.net прес-служба Закарпатської ОДА.

Геннадій Москаль відкрив стилізовану табличку з іменем Енді Воргола на фасаді ресторану «Тиса» і оглянув змонтовану на площі композицію з невеличкою інформаційною довідкою та одним із найвідоміших творів художника – банкою супу Campbell’s. Після цього керівник краю відкрив у атріумі облдержадміністрації виставку репродукцій художника. Родзинкою заходу став спечений Кондитерським домом «Bondarenko» торт із зображенням картини Енді Воргола «Че Гевара».

zakarpatpost.net