Жінка з чотирьма дітьми лежала в лісосмузі. Чи повернуть їх у Закарпаття?

[Total: 0    Average: 0/5]

Патрульні Львова отримали тривожний виклик – на вулиці Блажкевич, що у Залізничному районі Львова, четверо малих дітей (наймолодшій дівчинці – менше року) лежали у траві в лісосмузі, а біля них спала нетвереза мама.

28-річний чоловік (за інформацією патрульних, це не біологічний батько дітей, а співмешканець та “собутильник” жінки) та 35-річна мати дітей від оковитої були “ледь живі”. Маму поліцейські розбудили не з першого разу. Діти були неохайні, брудні, заплакані. Патрульні викликали бригаду швидкої медичної допомоги. Дітей оглянули, у двох з них медики виявили “хрипи” у легенях… Але мама категорично відмовилася від госпіталізації. Поліцейські змушені були доставити сім’ю у райвідділ поліції, щоб вирішити, що робити з дітьми та безвідповідальною горе-мамою. Залізнична районна адміністрація Львова готує за цим фактом позов до суду про позбавлення батьківських прав.

“Виклики на подібні випадки, коли батьки  зловживають спиртним і не доглядають за своїми дітьми, отримуємо доволі часто, — розповів “ВЗ” старший інспектор сектору “Прес-служба” Управління патрульної поліції Львова Мар’ян Шпитак. — Дітей, яких патрульні знайшли на вул. Блажкевич, були у вкрай недоглянутому стані. Це три дівчинки і один хлопчик. Найстаршій дитині — п’ять років, наймолодшій — немає і рочку”.

Відомо, що мама дітей має у Львові двокімнатну квартиру, вона — львів’янка. Житло зареєстроване на її сестру. Батько цих чотирьох дітей — житель Закарпатської області, повідомляє Високий замок online .

Як повідомив “ВЗ” начальник відділу «Служба у справах дітей» Львівської міської ради Ростислав Тимків,  дітей влаштували в заклади інтернатного типу.  “Є усі необхідні документи, аби забрати дітей від батьків, — каже чиновник. –  Ця сім’я потрапила у поле зору наших працівників ще у 2013 році.

Жителі Шевченківського району Львова  поскаржилися нам, що вулицями бродять батьки з двома малими дітьми. Виїхали відповідні служби, щоб перевірити інформацію. Все підтвердилося. Мама влаштувала двох дітей  у будинок дитини, аби нормалізувати своє життя. Півроку вони жили там. Згодом ми отримали документи, що діти зареєстровані у Закарпатській області, і там, начебто, є умови для їх проживання. Після цього про цю сім’ю нічого не було відомо, доки їх не знайшли”.

– Чи після випадку, що стався у 2013 році,  служба у справах дітей стежила за сім’єю, аби проблема не повторилася?

– До львівської квартири соціальні служби навідувалися. Там не було нормальних умов для проживання з дітьми (квартира — маленька). Постало питання — де їм жити? Було два варіанти — або приведуть до ладу помешкання, або влаштуються на роботу і орендують іншу квартиру. Жінка вирішила поїхати до свого чоловіка на Закарпаття. Ми отримали інформацію від соціальних служб Закарпатської області про те, що там  є умови для проживання дітей. Їх там зареєстрували.

– Яким буде майбутнє дітей, якщо суд позбавить батьків повноважень?

– Перспектива така — відібрати дітей, а батьки упродовж року мають змогу спілкуватися з ними (на території закладів інтернатного типу). Батьки, звичайно, можуть налагодити своє життя і через рік ми повертаємо дітей, або суд позбавить їх батьківських прав. Позбавлення батьківських прав — крайня міра.

 

 

Comments are closed.