Закарпатські вчителі погано вчать наших дітей?

Закарпаття третій рік поспіль посідає останнє, 24 місце за результатами ЗНО-2017.

Середній бал випускників нашої області – 134 бали. Першість у рейтингу областей України за результатами ЗНО здобув Львів, там середня кількість балів абітурієнтів майже 149,99, на другому місці Київ – з результатом 149,69 бала. Щодо Закарпаття статистика невтішна: в області 50,5% випускників не здали один або більше тестів.

У соціальних мережах місцеві коментують такі результати по-різному. Одні скаржаться, що наші батьки не мають грошей на додаткові репетиторські заняття, навідміну від львівських та столичних мешканців. Деякі батьки пишаються рівнем життя в області, зауваживши, що бали на ЗНО – не найголовніше в житті. Треті кажуть про багаторічні проблеми в обласній освіті, на які ніхто чому не звертає уваги попри такі низькі результати наших дітей.

Зрозуміло одне: якщо така кількість дітей складає іспити на низький бал, значить вони не володіють матеріалом на відповідному рівні. Це єдиний показник, який має хвилювати освітян. А причин може бути безліч. Сподіваємося, наступного року результати покращаться.

Ситуацію Із ЗНО газеті «Наш Ужгород» прокоментував Володимир Феськов, який вже роками моніторить, досліджує та аналізує зовнішнє незалежне оцінювання в Україні.

«ЗНО сьогодні – це єдина незалежна оцінка якості знань, які надають школи учням. Ця якість залежить в тому числі від кваліфікації вчителя, його вміння навчати, його мотивації, матеріально-технічної бази школи, умов, у яких дитина вчиться. Саме тому, реформування шкільної освіти може і вплине на якість знань і результати ЗНО. Звісно, в довготерміновій перспективі. Бо учень має здобути повну загальну середню освіту».

Ми зібрали найцікавіші коментарі батьків з цього приводу. Пані Ольга, мама двох дітей, які вже склали ЗНО, стверджує, що «ці результати чітко говорять про 2 речі – кращі результати там, де більші гроші (Київ і сусідні обл.) і там, де є культура заробляти інтелектуальною працею і повага до неї (Львів, Тернопіль, Франківськ). Тому я б у Закарпатті курсів із підготовки до ЗНО не відкривала –- шансів на успіх мало».

Володимир Феськов також зауважив, що «До вчителів є справедливі зауваження. Хоч є велика кількість сильних професійних кадрів. Однак, це швидше про місто. В районах таких менше, одиниці при школах».

Закарпаття – більше сільська область. Очевидно, проблема стосується більшості населених пунктів області. Про це також говорить експет: «маю нагоду бачити чернівецькі та закарпатські школи. У роботі спілкуюсь з їх освітянами. Так от, часто саме вони налаштовані проти реформи, проти об’єднання та оптимізації шкіл в Об’єднаних територіальних громадах, налаштовуючи негативно батьків дітей, а за ними – і села. Бо існує страх, що маленьку школу зроблять філією. Є випадки, коли села через це не пішли на об’єднання, втрачаючи щороку додаткових 1,7 мільйони гривень тільки на освітній субвенції. От коли мені кажуть, що без школи не буде села, я згадую статистику ЗНО і розумію, що у їх школі скоро дітей не буде, а за цим – і села. Егоїсти», пояснив проблему Володимир Феськов.

zakarpatpost.net