В Ужгороді крадіжки дорогих велосипедів стали систематичними

[Total: 0    Average: 0/5]

Злодіїв заарештувати не можуть.

Лише за попередній рік, за даними поліції, велосипеди крали близько 800 разів. Цими вихідними два дорогі велосипеди вкрали у одного із засновників велоспільноти Uzhorod Bicycle Cultyre. В Ужгороді такі випадки стали вже нормою, переконують велолюбителі. Злодії системно полюють за дорогими байками, ретельно відстежуючи можливість їх крадіжки. І діють дуже професійно. Поліція чомусь до розстеження таких випадків ставиться неохоче. І це при тому, що часом такі велосипеди – суттєво дорожчі за вживані автівки.

Часом можна почути, що скорше ви самі упізнаєте свого велосипеда, ніж його знайде поліція. Такі обставини пригнічують, проте, це не лише у нашому місті. Європою таке явище також дуже поширене. У таких містах, як Копенгаген, до прикладу, свого велосипеда не можна залишити без нагляду навіть на 5 хвилин. До речі, як розповідають велосипедисти зі стажем, часом система захисту проти крадіжки коштує набагато дорожче за сам транспортний засіб.

Ужгород, попри масову популяризацію велосипедів, поки не має своєї інфраструктури. А також – культури пересування. До прикладу, днями у центрі міста на Пішохідному мості з’явився заборонний для проїзду велосипедів дорожній знак. Він дублюється із обох боків, проте, ужгородці продовжують їздити мостом, ігноруючи правила дорожнього руху. Це явище масове.

Як прокоментували газеті «Наш Ужгород» у місцевій поліції, «порушення вимог дорожнього знака 3.8 правил дорожнього руху загрожує штрафом у розмірі 85 гривень». Отже, сама тема вимагає величезної роботи як від поліціянтів, так і від самих учасників їзди. Не забуваймо про зручні для проїзду велосипедом доріжки. Сподіваємося, що Ужгород за кілька років стане справжнім вело-містом.

 zakarpatpost.net

 

Comments are closed.