Нацбанк повідомив, що інфляція перевищила всі прогнози

[Total: 0    Average: 0/5]

Інфляція цьогоріч зросла вище, ніж очікували.

“Інфляція йде вище прогнозної траєкторії цього року. Цей ефект почався ближче до літа. Але зростання інфляції сконцентроване в чотирьох товарних групах. На них припадає десь 40 відсотків всього зростання індексу споживчих цін. Якщо дивитися на структуру кошика, то частка цих чотирьох груп у ній становить менше 20 відсотків”. – повідомив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб. Про це повідомляє gazeta.ua.

Він повідомив, що, по-перше, в липні ціни на овочі зросли більш ніж на 40% у зв’язку з несприятливими погодними умовами. Друга група – підакцизні товари, зокрема, тютюнові вироби. Ціни на них зросли на 43% в липні в річному вираженні. Причини дві – зміна системи дистрибуції на ринку і збільшення ставок акцизів. Зі зростання 43% приблизно половина припала на підвищення акцизу, а половина – на зміну структури ринку.

Ще дві групи товарів, подорожчання яких призвело до прискорення інфляції, – м’ясо-молочні продукти. Зростання цін на них, в першу чергу, пояснюється тим, що Україна почала активніше завойовувати світові ринки, і водночас, у короткостроковому періоді зріс внутрішній попит. Це впливає на внутрішню пропозицію.

За даними Державної служби статистики, в Україні (без урахування тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим, Севастополя та частини зони проведення антитерористичної операції) в липні 2017-го зафіксували інфляцію 0,2% порівняно з інфляцією 1,6% у червні 2017 року.

2015-го інфляція становила близько 50%. 2016 року доходи населення потихеньку зростали. Але витрати перевищують реальну зарплату. Бо подорожчала комуналка. Ціна на газ збільшилася в 10 разів, на тепло — у 8, на електроенергію — в 4.

Раніше українець на оплату комунальних послуг витрачав 9% зарплати, тепер — 16. Це найвищий показник у Європі.

zakarpatpost.net

Comments are closed.