Визначили найпривабливіші для інвестицій регіони: Закарпаття не в лідерах, але й не в аутсайдерах

Офіс ефективного регулювання – незалежна неурядова структура, створена за ініціативи Міністерства економічного розвитку та торгівлі, Світового банку та уряду Канади – проаналізував ведення бізнесу в Україні щодо інвестиційної привабливості та визначив найпривабливіші області для інвестування, серед яких Сумська, Івано-Франківська та Тернопільська.

«Для того, аби боротись за інвестиції у світі Україна має виглядати привабливо. Є міжнародні організації, до думки яких прислухаються інвестори. Серед таких організацій, безумовно, – Світовий банк. І Світовий банк складає рейтинг Doing Business. Це дуже конкретні критерії за якими Світовий банк по всьому світі оцінює стан справ в країнах для того, щоб зробити свій висновок і підказати інвесторам куди краще інвестувати гроші», – сказав у четвер, 7 вересня, під час презентації дослідження голова Офісу ефективного регулювання Олексій Гончарук, повідомив Укрінформ.

Він зазначив, що методологія Світового банку побудована таким чином, що оцінюється тільки столиця, а що відбувається в інших регіонах, з такого рейтингу не видно.

«Тому нам прийшла думка, що було б непогано, аби та сама методологія, але адаптована до звичайних регіонів, могла б бути заснована в регіональному аспекті. На нашу думку, такий рейтинг має стимулювати конкуренцію та владу розвивати регіони. Регіони сьогодні мають конкурувати за інвестора, тому що інвестор, який приходить ззовні, він приходить не лише у Київ», – наголосив Гончарук.

Він зазначив, що так званий рейтинг «Регіональний Doing Business» побудовано максимально близько до методології, яку використовує Світовий банк, оскільки було обрано низку критеріїв за якими оцінювались регіони. Один з таких критеріїв — це легкість відкриття підприємства, тобто, як швидко та наскільки дешево можна створити підприємство. Ще одним критерієм аналізу є дослідження різних податків на ті чи інші групи для підприємців. Також критерієм є оформлення земельної ділянки під об’єкти нерухомості, як швидко та наскільки дешево можна пройти необхідні процедури для оформлення права власності чи права користування земельною ділянкою під існуючим об’єктом нерухомості комерційного або промислового призначення. «Серед інших критеріїв — одержання дозволів на будівництво та приєднання до електромереж», – зазначив експерт.

Він зауважив, що за критерієм відкриття підприємства, лідирує Сумська область, а аутсайдером є Луганська область. В легкості одержання дозволів на будівництво лідирує Чернівецька область, а аутсайдером є Чернігівська область, щодо оформлення земельної ділянки лідер – Львівська, а аутсайдер – Харківська область, пише Високий замок online.

«Стосовно загального рейтингу, картина виглядає так: Суми на 1 місці зі 107 балами зі 170 можливих, Львів – 103 бали, Івано-Франківськ, Кропивницький – по 101 балу і Тернопіль – 100 балів, Закарпаття- 97 балів. Аутсайдерами є Чернігівська область, Херсонська область і Донецька області», – зазначив Гончарук.

zakarpatpost.net