Помста Угорщини: “Ми можемо гарантувати, що це боляче вдарить по майбутньому України”

[Total: 0    Average: 0/5]
Уряд Угорщини вирішив блокувати всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною.

Про це заявив у вівторок міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто, повідомляє “Європейська правда”.

Таке рішення стало відповіддю офіційного Будапешта на підписання Президентом Порошенком закону “Про освіту”.

“Ми можемо гарантувати, що це боляче вдарить по майбутньому України”, – підкреслив глава МЗС.

Рішення Порошенка він назвав “ганебним”. Офіційний сайт МЗС Угорщини наводить його слова про те, що Порошенко декларував прагнення України бути ближче до Європи, але рішення про підписання закону є, за словами Сіярто, “далеким від Європи, адже був зроблений величезний крок у зворотному напрямку”.

У повідомленні угорського МЗС наголошується, що Україна “може забути про інтеграцію до Європи”, а також наводиться пояснення у вигляді прямої цитати міністра: “Угорщина буде блокувати будь-які ініціативи, вигідні Україні, у міжнародних організаціях, особливо в ЄС”.

Як зазначає видання, після підписання Порошенком закону “Про освіту”, яке відбулося увечері 25 вересня, угорський уряд не мав змоги ухвалити формальне рішення з цього приводу, оскільки прем’єр-міністр Віктор Орбан нині перебуває в азійському турне. Зокрема, заява Сіярто була зроблена під час його візиту до Сінгапуру. Водночас помітно, що Угорщина готувалася до такого рішення.

Одночасно із повідомленням МЗС Угорщини було поширено ілюстрацію з ключовими тезами із заяви Сіярто, причому на картинці його висловлювання наведені у дещо іншому формулюванні, аніж у текстовій заяві.

“Угорщина, перебуваючи в Європейському Союзі, блокуватиме і буде накладати вето на будь-які кроки, які могли б бути подальшим прогресом у процесі європейської інтеграції України у дусі програми Східного партнерства”, – йдеться, зокрема, на ілюстрації.

“Сором та розчарування, що Президент України підписав закон про освіту. Ми можемо гарантувати, що це боляче вдарить по майбутньому України”, – повідомляється там також.

Нагадаємо: у понеділок ввечері Президент України підписав закон “Про освіту”. Застереження проти нього висловили Румунія, Болгарія, РФ та Молдова.

zakarpatpost.net

Comments are closed.