Чому Угорщина та Румунія «об’єдналися» проти України

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійятро вважає цілком природним і нормальним те, що Угорщина і Румунія разом виступають проти нового закону України «Про освіту».

Таку заяву він зробив під час візиту в Румунію, передає Радіо Свобода.

Після зустрічі з румунським колегою Теодором Мелешкану в румунському місті Клужі Сіярто заявив, що Угорщина зацікавлена в створенні і збереженні стратегічного контакту з Румунією в цьому питанні, адже “набагато краще створювати історії успіху, ніж мати справу з конфліктами”.

В Україні живе понад півмільйона угорців і румунів, і тому також Угорщина і Румунія виступають разом, заявив міністр.

На його думку, якщо Верховна Рада законодавчо прийме пропозиції, запропоновані парламентською комісією з питань культури, культурно-освітні можливості угорської та румунської меншин будуть значно звужені, а проти цього Угорщина і Румунія будуть боротися спільно, заявив Сійярто.

Сійярто також зазначив, що, як він вважає, закон про освіту суперечить угоді про асоціацію між Україною та ЄС, підписання якого підтримали Будапешт та Бухарест. Через це він розглядає прийняття українського закону як “удар в спину” двом державам.

У той же час міністр бачить “серйозну загрозу” в тому, що на розгляд українських парламентаріїв потрапили також законопроекти про мову та громадянство.

zakarpatpost.net