На полонині Руна замість спаленого дерев’яного поклінного хреста встановили залізний

[Total: 0    Average: 0/5]

З благословення архієпископа Мукачівського і Ужгородського Феодора, завдяки старанням небуйдижих вірян Української Православної Церкви та інших жителів Перечинщини (Закарпатська область) поклінний хрест було відновлено та в день його встановлення відслужено подячний молебень.

Про це повідомляє УНІАН із посиланням на прес-службу Мукачівської єпархії.

8-метровий поклінний хрест на Полонині “Руна” був встановлений 15 серпня 2013 року, на висоті 1486 метрів, в рамках святкування 1025-ої річниці Хрещення Київської Русі. 21 серпня Хрест був освячений керуючим Мукачівською єпархією, архієпископом Феодором – під час сходження учасників Міжнародного інтегрованого фізкультурно-мистецького фестивалю «Зірки досяжні» на гору Полонину Руна. Акт вандалізму над святинею, був звершений у четверту річницю її встановлення. Невідомі особи зрубали хрест, порубали його на шматки та спалили.

На початку вересня, у відділі комунікації поліції Закарпатської області повідомили, що встановили особи ймовірних вандалів. Свого часу Мукачівська православна єпархія висловила обурення даним фактом акту вандалізму та засудила дії наруги над загальнохристиянською святинею. А згодом єпархією, за участі небайдужих жителів регіону, було виготовлено новий восьмиметровий хрест, зроблений із заліза.

Його встановили на тій же висоті – 1486 метрів, кліриками Мукачівської єпархії був відслужений подячний молебень.

Невдовзі планується звершення повного чину осячення святині.

zakarpatpost.net

Comments are closed.