Камінь або яйце: що за загадковий експонат у Іршавському музеї

Напередодні 2017 року Іршавський районний історико-краєзнавчий музей отримав в подарунок незвичайну знахідку, про походження якої досі дискутують в соціальних мережах та в ЗМІ. Масла у вогонь підливає та обставина, що знахідку знайшли в околицях Білківського городища (VІІІ-VІІ ст. до н.е) у 2015 році.
За формою це гладкий відшліфований камінь як дві краплі води схожий на яйце. Але що це: яйце або камінь? Поки відповіді немає, дивовижну знахідку поклали під скло в Іршавському краєзнавчому музеї в приміщенні Іршавського районного Будинку дитячої творчості.

Подробиці про знахідку озвучив на своїй сторінці в Facebook Андрій Світлинець 30 грудня 2016 року:

Яйцо или камень?
Странная находка в Иршавском музее
Удивительный экспонат
Отшлифованный камень?

– Незвичайний новорічний подарунок отримав Іршавський районний історичний музей від вчительки села Білки – Семак Магдалини Михайлівни. За її словами це кам’яне яйце випадково знайшли діти в околицях Білківського городища і принесли до неї. На перший погляд ніби й нічого звичайного – такий собі яйцевидний гладко відшліфований камінь. Але на місці знахідки колись було потужне городище, яке вчені датують VIII-VII ст. до н.е., тобто “ранній залізний вік”. А ще в городище археологами був виявлений курганний могильник Куштановицькою культури, що датується VI-IV ст. до н.е. З великою ймовірністю можна припустити, що знайдена річ відноситься до того давнього часу…

Аналогічну знахідку було виявлено й у вересні 2002 року завідувачем відділом мінеральних ресурсів Івано-Франківської обласної державної адміністрації, кандидатом геолого-мінералогічних наук Михайлом Ілійчуком у верховинського села Красноїлля (про дивну знахідку тоді писала газета “Україна молода”), пише Україна аномальна.

А тим часом на питання, що знайшли у Білках – досі невідомо.

zakarpatpost.net