Як 14-річна закарпатська школярка стала французьким шоколатьє

Чотирнадцятирічна Анастасія Костишин із Сваляви ще остаточно не вирішила, до якого вишу вступатиме через кілька років, проте напевне знає: займатиметься вивченням іноземних мов і кондитерською справою.

Власне, той факт, що французькою володіє відмінно, школярка довела, причому двічі, отримавши диплом І ступеня ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади торік і цьогоріч. А для чого дівчині знадобилася французька, чому чимало часу проводить у кондитерському цеху і якої мети прагне досягти, – відповіді на ці питання Анастасія розповіла в розмові з кореспондентом «НЕДІЛІ».

– Настю, коли ви вирішили поглиблено вивчати іноземні мови?

– Французьку я почала вивчати з першого класу. Відчула, що вона мені досить легко дається. Коли навчалася в початкових класах, разом з батьками поїхала за кордон на відпочинок. Європейські країни: Італія, Македонія, Сербія, Албанія, Греція, Польща справили на мене сильне позитивне враження. Там я зрозуміла: знання хоча б однієї іноземної мови навіть на розмовному рівні дозволяє подорожувати з більшим комфортом. Тож зараз я із задоволенням вивчаю французьку та англійську мови, розуміючи, що через кілька років, ймовірно, реалізую себе в професії в одній з європейських країн.

– А ким хотіли би стати?

– Цікаво було би навчатися на факультеті міжнародних відносин. Проте не виключаю, що стану професійним шоколатьє. Що буду на рівні хобі займатися випічкою – це точно.

– А звідки інтерес до кондитерської справи?

– Моя мама за освітою економіст, але завжди добре випікала тістечка, торти. Наші знайомі кажуть: кондитерські здібності я успадкувала від неї. Так само, як мама, «для душі» люблю спекти торт чи тістечка. А віднедавна частіше експериментую з випічкою: батьки відкрили кафе-кондитерську, де є чудові умови для випікання навіть технологічно складних кондитерських виробів.

–   Наприклад…

– Там я можу виготовити французькі мусові тістечка. Для цього використовується шокер для шокової заморозки різних шарів мусу на основі фруктових пюре. На домашніх кухнях навіть досвідчені господині за всього бажання, не зможуть їх виготовити, бо потрібні умови професійної кондитерської.

– Які ще рецепти солодощів у вашому арсеналі?

–  Загальновідомі торти: шоколадні «Опера» і «Захер», а також «Естерхазі», «Наполеон», еклери, круасани. Крім цього, вмію випікати чимало закарпатських кондитерських шедеврів: «Спартак» (господині на Свалявщині його називають «Чорні лопи»), «Чорно-слив», «Оксана».

– Який ваш улюблений рецепт?

– Власне кажучи, найбільше мені подобається прикрашати торти. Оздобу роблю з марципану або шоколаду. Дуже приваблює робота з шоколадом. Проте мистецтву шоколатьє потрібно серйозно навчатися, для цього треба мати відповідні умови: сировину (спеціальний імпортний шоколад), мармурові столи, холодильники для кондитерських виробів, щоб шоколадний шедевр не втратив свої властивості через неправильне зберігання.

– А знання французької мови вашому хобі якось допомагає?

– Вся висока кулінарія говорить французькою, отже, тому, хто хоче бути успішним кухарем чи кондитером, варто вивчити цю мову. У Франції я поки що не була, хоча мрію там побувати, до носіїв рецептури не дісталася, майже всі рецепти освоїла на майстер-класах у Києві або перейняла у мами. А на усному турі обласної олімпіади з французької розповіла про своє захоплення кондитерською справою. Вийшло так, що захоплення випічкою допомогло перемогти в змаганнях знавців французької мови.

– У кондитерській багато часу проводите?

– Під час літніх канікул я тут буваю кожен день – допомагаю батькам і персоналу із задоволенням. Упродовж навчання в школі не маю на це часу, бо, крім виконання домашніх завдань, щодня займаюся французькою та англійською, а тепер ще самотужки почала вивчати чеську мову.

– Що найбільше вам подобається в буднях кондитерської?

– Коли приходять досвідчені господині для того, щоб скуштувати тістечко чи торт, які вони вдома не печуть. Ми з мамою і командою кондитерів любимо інтригувати гостей новими, не знайомими їм, рецептами. А ще отримую задоволення від того, що в інших кондитерських, розглядаючи вітрини з виробами, можу визначити, з яких інгредієнтів виготовлено той чи інший торт. У такі моменти почуваюся володаркою знань, які не кожна жінка має. Це надихає на подальше самовдосконалення в кондитерській справі.

 Наталія БУНДА, газета «НЕДІЛЯ», ексклюзивно для zakarpatpost.net

Comments are closed.