Закарпатці почали квасити

Капусту на ринках області наразі продають по 6-7 гривень.Це дещо дешевше, ніж було влітку. Коли за неї просили й по 10 гривень.

До слова,в області усе ще триває процес квашення капути.

«Старожили кажуть, що квасити капусту потрібно в ті дні тижня, у назві яких є літера «р», тобто у вівторок, середу та четвер. Категорично заборонялося щось  подібне робити у неділю. І ще –  треба пам’ятати й про місячний календар. Якщо готувати смачний продукт на зростаючому місяці, капуста вийде хрусткою, соковитою і в міру кислою», – наголошує продавчиня Олена Конар.

На ринку господиня з Ужгородського району майже щодня. Вона продає різну городину, в тому числі – й квашену капусту. І покупців у 65-річної жінки завжди чимало.  У кулінарії в неї також свої тонкощі, тому продукцію ґаздині купують охоче.

«Маю кілька рецептів квашеної капусти. Крім того, засолюю її, – зізнається Олена Конар. – Аби капуста не почорніла, верхні листочки завжди знімаю. Це – головний «козир». До того ж не варто одразу засолювати велику кількість  продукту. Краще – хай завжди капуста буде свіжою. Більше 40 літрів ніколи не квашу, хоча крам розходиться швидко. Мама мене не навчила квасити,  тому все пробувала сама. Шукала рецепти в Інтернеті, питала від знайомих, подруг, аж поки не винайшла свій, універсальний. Сіль вибираю завжди просту, не користуюся ні йодованою, ні морською, бо це впливає на смак. А покупці люблять класику. Експериментувати зі смаками краще для себе, а не для інших. Для родини ж компоненти можна й чергувати. Приміром, до однієї порції я додаю перець, до іншої – прянощі, до наступної – яблука. Роблю навіть з грибами, найчастіше – з опеньками. Кожна страва виходить інакшою».

Газдиня показує капусту, складену у пластмасові відра і запевняє, що в такому вигляді вона може знаходитися тільки добу, а зберігати продукт краще в металевій ємності або в діжці.

«Рецепт у мене дуже легкий у приготуванні. Беру капусту і моркву – шинкую їх. Додаю лавровий лист, спеції. Весь час пробую, аби не пересолити, – каже господиня. – І, що важливо, листочки  ніколи не треба м’яти руками, бо тоді капуста ніколи не буде хрумкою. А ще – варто брати капусту тільки світлих сортів. Якщо хочеться, аби вона була червоною, можна будь-коли додати буряк. Капуста  має вийти  «малосольною», бо взимку, при зміні температури повітря надворі, вона ще потрохи докисає, хоча й тримаю її у підвальному приміщенні. До речі, квасити капусту не можна від перших чисел до середини листопада. У всі інші дні – дозволяється. Чому – не знаю. Хоча дехто квасить тоді, коли в цьому є потреба, – наголошує жінка».

zakarpatpost.net

image description

Comments are closed.