Угорщина займається зовнішньополітичним шантажем і намагається втягнути Україну у війну нервів

Таку думку висловив політичний експерт Євген Магд.

Про це повідомляє Gazeta.ua.

“Коли людина приїжджає на територію Закарпаття й відмовляється зустрічатися із українським міністром закордорнних справ, це типовий дипломатичний демарш.У Будапешті багато хто вважає, що це угорська територія, і там фантомний біль з приводу великої Угорщини”, – говорить політолог.

Ця країна в такий спосіб займається зовнішньополітичним шантажем і намагається втягнути Україну у війну нервів. Тому що подібна практика в міжнародних відносинах застосовується, коли сторона не зовсім впевнена у власній правоті, каже Магда.

“Вмикають звукові й шумові ефекти типу термінового слухання ПАРЄ. Мовляв, ми вам заборонимо євроінтеграцію. Але вступ до ЄС не стоїть зараз на порядкому денному України. У нас для цього немає об’єктивних підстав. Лякати нас тим, що буде колись не дуже продуктивно”, – пояснює він.

Угорщина діє швидше з огляду на внутрішньополітичну логіку.

“У них на весні вибори, їхні політики намагаються довести електорату, що вони послідовні в захисті їхніх інтересів. У західних країнах не прийнято ж роздавати гречку. Така ситуація показує міжнародній спільноті, що Угорщина нічим не гребує в боротьбі за власні інтереси. Вона застосовує заборонені прийом”,- пояснює експерт.

На його думку, Павло Клімкін адекватно відреагував на відмову Сійярто.

“Він Сказав, що 12 жовтня приїде в Будапешт і підніме питання роздачі угорських паспортів на території Закарпаття. Якби український міністр заблокував візит колеги, він би зіграв проти власних інтересів. Це показало б, що Україна діє за агресивною логікою й не хоче вести діалог. Навпаки, треба показувати, що ми готові до переговорів”, – підсумував Магда.

zakarpatpost.net

Comments are closed.