В Угорщині та Росії немає жодної української школи, – Геращенко

[Total: 0    Average: 0/5]
У Росії, де живуть 10 млн українців, а також в Угорщині та Румунії, які критикували новий український закон про освіту, немає жодної української школи

Про це заявила у Facebook перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

“В країні, де проживає близько 10 млн української діаспори, немає жодного українського класу чи школи, жодного ТБ-каналу чи радіо, жодної української газети, з української мови відверто знущаються на федеральних каналах, а українці і Україна оголошені вселенським злом. Ми також хочемо побачити на власні очі і відвідати бодай одну українську школу чи клас в сусідніх Угорщині і Румунії, де проживає велика українська діаспора. Але там таких шкіл і садочків немає”, – написала Геращенко.

Перший заступник голови парламенту зазначила, що в Румунії є 5 шкіл з українськими класами і частковим вивченням української мови та один ліцей на 200 учнів, але немає жодної повноцінної школи чи дитячого садочка, пише espreso.tv.

“На сесії ПАРЄ у Страсбурзі, думаю, нашій делегації варто запросити відвідати румунські та угорські школи й класи, які функціонують у Західній Україні. Там є десятки шкіл із мовами нацменшин. У РФ, в Угорщині – немає жодного закладу, де б українська діаспора могла задовольняти своє право на вивчення і розвиток української мови”, – наголосила Геращенко.

Loading...

Comments are closed.