ТОП-3 осінніх подорожей у Карпати

[Total: 0    Average: 0/5]

Карпати знані своїми горами, озерами, водоспади, заповідниками, замками та мальовничою сільською місцевістю.

Є чудові маршрути, які зможе здолати навіть початківець, пише 24tv.ua.

Гора Гемба – 1 491 метр

Боржавський хребет, або Полонина Боржава, до якої належить Гемба – гірський масив на Закарпатті, який простягається на більш ніж 50 км. До підніжжя цієї гори можна дістатися підйомником або пройтися пішки. Там багато стежок.

Підйомник на Гембу є одним із найдовший на Закарпатті. Підняття зазвичай триває 20 хв. Але він не завозить на вершину гори. До неї ще треба пройти пішки 30-40 хв. На Гембі є “Чайовня”, яка розташована майже на обриві.

Поряд із горою розташований водоспад Шипіт, вода в якому ніколи повністю не замерзає. Підійти до водоспаду можна як зверху, так і знизу.

Як доїхати:

На Гембу можна потрапити з села Пилипець. Туди можна потрапити зі Львова, якщо проїхати до станції Воловець. Вже звідти доїхати до Пилипця автобусом або маршрутним таксі.

До Пилипця можна доїхати за 50-60 грн. За бажанням, завезуть до самого водоспаду Шипіт.

Озеро Синевир

Синевир – найбільше гірське озеро України, яке розташоване серед скель і лісів гірського масиву Внутрішні Ґорґани на висоті близько тисячі метрів над рівнем моря. Його максимальна глибина – понад 20 м. Через глибину орезо не прогрівається навіть влітку. Вода озера чиста та прозора, а рівень води підтримують гірські потоки. Посеред озера є невеликий острів, через його і називають “морським оком”.

На березі острова розташована скульптура юнака на ім’я Вир і дівчину Синь заввишки 13 м.

Як доїхати:

Найближча залізнична станція – Воловець. До села Синевирська Поляна автобус ходить лише один раз на добу. Найзручніше їхати на таксі. За 200 гривень вони не тільки завезуть до Синевиру, а ще й влаштують екскурсію. По дорозі на Синевир можна заїхати в “Реабілітаційний центр бурого ведмедя”, де живуть ведмеді після цирку. Водії під’їжджають не до самого озера, тому доведеться прости близько кілометра.

Відпочинок у наметі заборонено, але там є кілька готелів та садиб, які можна орендувати.

Гора Зворець – 1 223 метрів

Ця гора теж розташована на Полонині Боржава. Від неї можна пройтися до гори Високий Верх. На неї можна дістатися підйомником. Ця канатна дорога найдовша в Україні. Тому підйом буде довгим. На вершині буде значно прохолодніше. Тому краще взяти з собою теплий одяг.

Там розташований гірськолижний курорт “Захар Беркут”. У селі Волосянка є аж 11 гірськолижних трас різного рівня складності.

Як доїхати:

До станції “Славськ” можна доїхати потягом або приміською електричкою. Звідти до Волосянки 6 км. Тож можна піти пішки або орендувати маршрутне таксі зі Сколе.

 

Comments are closed.