Закарпаттю дадуть 22 мільйони для програми «Доступні ліки»

Майже 119 тисяч закарпатців вже отримали медикаменти за програмою «Доступні ліки».
Програма «Доступні ліки» розпочала свою роботу з 1 квітня. Її мета – збільшення прихильності хворих до лікування, зменшення ризиків виникнення ускладнень протікання хвороб, подовження тривалості життя в Україні.

Програма передбачає надання за рецептом лікаря в аптеці певних медикаментів безкоштовно, або з незначною доплатою хворим на серцево-судинні захворювання, астму та цукровий діабет 2-го типу.

Нагадаємо, що лікар в рецепті вказує непатентовану назву медикаменту, а в аптеці хворий купує визначений для себе препарат певного виробника.

Джерело фінансування програми – кошти Державного бюджету.

Начальник управління організації лікувально-профілактичної роботи департаменту охорони здоров’я Ольга Чемет зазначає, що для Закарпаття на реалізацію «Доступних ліків» цього року передбачено 22 мільйона 614,3 тисяч гривень.

Область на 1 жовтня вже отримала 13 мільйонів 353,2 тисяч і, згідно розпорядження голови ОДА, розподілила кошти між районами та містами краю, а місцева влада – між визначеними на місцях медичними установами.

Ольга Чемет наголошує, що рецепти на медикаменти та лікарські засоби, вартість яких підлягає державному відшкодуванню, можуть виписувати лікарі закладів охорони здоров’я незалежно від форм власності та підпорядкування за узгодженням зі структурними підрозділами охорони здоров’я місцевих державних адміністрацій.

Розширення мережі, де пацієнт без черги зможе отримати рецепт на ліки дозволить більш ефективно реалізовувати Урядову програму і, відповідно, лікувати та робити профілактику низки хронічних захворювань.

На Закарпатті, станом на 5 жовтня, до програми залучені 244 аптечних заклади, із якими 18 розпорядників коштів в районах та містах області уклали угоди.

Медичними працівниками в рамках програми «Доступні ліки» виписано 280 493 рецептів.

Загалом 118, 773 тисяч закарпатців скористались можливістю отримати необхідні їм ліки за зниженими цінами, а деякі й безкоштовно.

zakarpatpost.net

 

Comments are closed.