Сьогодні Закарпаття вшановує пам’ять Теодора Ромжі: 70 років від дня загибелі

[Total: 0    Average: 0/5]

У 1947 році внаслідок спланованої операції НКВД було вбито очільника Мукачівської греко-католицької єпархії Теодора Ромжу, якого у 2001 році проголосили блаженним.

>>> Вподобайте сторінку закарпатської газети «НЕДІЛЯ» у Facebook

За свідченням одного з керівників зовнішньої розвідки і диверсійних підрозділів радянських органів держбезпеки Павла Судоплатова, смерть лідера греко-католиків Закарпаття «на рахунку» чекістів.

За його словами,Теодора Ромжу спочатку було травмовано в спланованому 27 жовтня ДТП, а потім добито смертельною ін’єкцією отрути кураре агентом-медсестрою. Для цього, як переконує Судоплатов, до Ужгорода особисто прибув з Москви начальник токсикологічної лабораторії МДБ СРСР Майрановський. Ліквідація нібито відбулася на основі санкції Микити Хрущова, тодішнього першого секретаря ЦК КП(б)У.

З нагоди цієї сумної дати 31 жовтня в Ужгородській греко-католицькій академії імені блаженного Т. Ромжі проходить міжнародна наукова конференція «Репресії тоталітарних режимів проти церкви». Участь у форумі взяли вчені та богослови з Ужгорода, Києва, Львова, Тернополя, а також  зі Словаччини, Польщі, Угорщини. Зокрема, о. Петер Борза (Кошіце), о. Ціріл Гішем й о. Штефан Ленчіш (Ружомберок-Кошіце), о. Петер Штурак та Ярослав Цораніч (Пряшів), Ігор Галагіда (Гданськ), Маріанна Рішко (Будапешт).

 

zakarpatpost.net

Comments are closed.