Як на Закарпатті майстри створили єдину у Європі Алею різьби. ВІДЕО

Гуцульські мелодії та стукіт молотків. Тут свої вміння демонструють майже 20 найкращих різьбярів Західної України. Їхня вправність вражає, а процес – зачаровує.

Різьбяр із села Кушниця Микола Глеба працює винятково бензопилою. Інших інструментів не використовує. Каже: така техніка найкраще відкриває справжню фактуру дерева. Спочатку на папері малює ескіз.

>>> Вподобайте сторінку закарпатської газети «НЕДІЛЯ»

Потім на стовбурі вирізає силует і великі деталі. Так народжується скульптура Доброго Пастуха, інформує ictv.

Оголені душі в Ужгородському замку. Таке шалене кохання схоже на шторм

Пастух – одна із 18 паркових скульптур, які різьбярі створили за 2 дні. Усі об’єднали в Алею різьби. Тут вирізані фігури Лісовичків, Мольфара, Гуцула з Гуцулкою та різних казкових персонажів. Їх вирізали з аварійних тополь та кленів. У хворі дерева майстри вдихнули душу, тішаться місцеві і туристи.

Майстри з бензопилами, різцями та сокирами упродовж 4 годин наввипередки створювали скульптури. Найшвидше впорався Василь Ропчук із селища Ясіня. За 1 год і 10 хвилин вирізав фігуру веселого ведмедя.

Організатори дійства кажуть – хочуть відродити прадавнє ремесло. Фестиваль різьбярства у Великому Бичкові стане традиційним, запевняють його ініціатори. Вторговані від продажу скульптур гроші обіцяють віддати на доброчинність.

zakarpatpost.net