Чи буде в Мукачеві оновлений парк на Набережній-Валенберга

[Total: 0    Average: 0/5]

Нещодавно в Мукачеві закінчився прийом заявок на конкурс бюджету громадських ініціатив. Як повідомлялося раніше, усього до розгляду надійшло 12 ідей-проектів, і більшість з них спрямовані на те, щоб зробити місто кращим, зручнішим і затишнішим.

На жаль, інформації про конкурс і в Інтернеті, і в публікованих виданнях було не достатньо для того, щоб ініціатив та пропозицій стало більше. Для прикладу, в Ужгороді до розгляду надійшло більше сотні ідей. Звісно, обласний центр живе більш активним громадським життям, однак різниця є разючою.

>>> Вподобайте сторінку газети «Мукачево Express»

Газета «Мукачево Express»  уже повідомляла про конкурс проектів. Але зараз саме триває голосування. Саме на цьому етапі важливо, який з проектів збере достатньо голосів для того, щоб продовжити змагання за можливість бути  впровадженими за рахунок бюджетних коштів.

Боротьба  триває. Днями авторами та групою підтримки одного з великих проектів було навіть  організовано інформаційно-ознайомчу акцію безпосередньо на місці майбутнього втілення конкурсного проекту. Мова йде про «Створення мультиспортивних майданчиків для молоді, облаштування території для дозвілля та відпочинку дітей і дорослих у сквер-парку Набережна-Валенберга».

Справа в тому, що ще торік над занедбаним парком зовсім поруч з центром Мукачева взяли шефство активісти з міської громади. Доведену майже до стану пустирища територію прибрали, у вільний час за власні гроші  відремонтували декілька лавочок. У вихідні почали збиратися для спільного сімейного відпочинку, влаштовувати спортивні ігри та змагання для діточок, спільно з волонтерами плести сітку для воїнів АТО. Однак паркова територія на Валенберга продовжує занепадати, бо кількох відремонтованих лавочок мало, як і грошей тих, хто готовий їх пожертвувати заради доброї справи.

– Ця територія є важливою для будь-якого мукачівця, де б він не жив, – поділився автор проекту Сергій Альохін. – Хтось щодня ходить цією набережною на роботу і повертається додому. А стан тротуару, відсутність нормального освітлення робить це місце дуже незатишним, особливо в темну пору доби. Тому ми й запросили мукачівців, щоб ознайомити з проектами і попросити про підтримку голосами. Якщо на цьому місці невдовзі з`явиться облаштована зона відпочинку, доступна кожному, від цього виграють усі. Спортивний майданчик для молоді, зона для відпочинку дітей і дорослих – таким ми бачимо цю територію після втілення проектів у життя.  Парк Перемоги, в якому відбуваються фестивалі, знаходиться далеко від центру, тому для більшості мукачівців не представляє такого інтересу, як цей.

За словами Сергія, він разом з однодумцями подав на конкурс два проекти – «великий» і «малий». Той, що потребує більших затрат, передбачає облаштування трьох майданчиків – двох спортивних та дитячого. У доповнення йому – «малий» передбачає ремонт існуючих доріжок. Таким чином, за розрахунками авторів, коштів на обидва проекти вистачить для того, щоб повністю облаштувати та облагородити парк, перетворивши занедбану ділянку на чудову територію дозвілля.

Сподіваємося, мукачівці не залишаться осторонь, і знайдеться багато охочих проголосувати за вподобані проекти.

Валентина ЖУК, газета «Мукачево Express, ексклюзивно для zakarpatpost.net

 

Comments are closed.