У нічному Мукачеві стає світліше. Що ще підсвітять?

Комплексну програму з освітлення міста втілюють  в Мукачеві. Фахівці польської компанії «LUG» у співпраці з вітчизняними проектантами, в яких є відповідні ліценції для цього виду робіт завершують розробку проекту з освітлення вулиць та проїздів у місті.

>>> Вподобайте сторінку газети «Мукачево Express»

Йдеться не лише про заміну опор, але передбачається й встановлення лед-світильникв. Загалом проектується освітлення 14 зон в місті, у всіх мікрорайонах міста, що включатимуть  всі вулиці та проїзди у Мукачеві.

Проектом передбачено прокладання нових кабельних ліній, демонтаж старих і встановлення нових опор, влаштування шкафних станцій. На деяких вулицях будуть прокладатися підземні комунікації для влаштування комплексного освітлення, повідомляє Мукачівська міськрада.

Встановлюватимуть освітлення польського заводу-виробника, який надає 5 років гарантії на вироби.  Світильники оснащені світлодіодами відомих виробників – таких як «Філіпс» та «Орам». Корпуси світильників виготовлятимуть з високоякісного алюмінієвого лиття. Електроніка, що використовується в світильниках, гарантує тривалий термін їх використання.

Цьогоріч місто вже реалізувало масштабний проект з підсвітки історичних будівель, пам’ятників – з літа вже облаштовано підсвічування пам’ятників  лед-світильниками. Вночі освітлюють пам’ятники святим Кирилу та Мефодію та Олександру Духновичу, а з листопада – будівлю міської Ратуші. Завдяки своїм можливостям прожектори можуть міняти насиченість на інтенсивність освітлення в залежності від часу доби. Вони вмикаються та вимикаються автоматично. Світильники польської компанії, яка фахово займається підсвіткою історичних будівель у Європі, і має вже чотири заводи з виготовлення систем освітлення ( три в Польщі, і один в Аргентині) . Це їх перший реалізований проект в Україні. До речі, й сама система освітлення надзвичайно ощадлива – підсвітка Ратуші споживає всього 1 кіловат енергії.

Щодо фінансування робіт – всі дані міська рада оприлюднює у відкритому доступі публічних закупівель. Так, за освітлення Ратуші з міського бюджету вже оплачено 306 тисяч (орієнтовна загальна вартість 820 тис, що на 202 тис. менше договірної ціни), прокладання підземних кабелів, підсвітка пам’ятника Олександру Духновичу – 260 тисяч ( на 44 тис. менше договірної ціни), підсвітка пам’ятника Кирилу та Мефодію – 49 тис. ( на 18 тис. менше договірної ціни)

zakarpatpost.net