Україну заполонили цигарки з ДНР із закарпатськими фільтрами

[Total: 0    Average: 0/5]

В Україні все частіше покупцям пропонують цигарки виробництва самопроголошеної ДНР. Цей бізнес в окупованому Донецьку “кришують” співробітники “МДБ”.

Про це в інтерв’ю “ОстроВ” розповів аналітик Дмитро Снєгирьов.

“Зараз головним виробником цигарок на території окупованих Донецької та Луганської областей залишається тютюнова фабрика “Хамадей”. Входила в коло бізнес-інтересів “регіоналки” Раїси Богатирьової. Контрафактні цигарки з неї на територію Західної Європи йшли ще з 2011 року. Дешевий тютюн маскували під світові бренди. Щорічні втрати сягали 6 млрд гривень, пише gazeta.ua.

З початком війни “Хамадей” лише змінив власника. Раніше фабрику прикривали співробітники СБУ. Зараз курують співробітники “МДБ” ДНР. Вже у 2014 році на території Полтавської та Рівненської областей затримали 2 вантажівки з контрафактним тютюном.

Тютюновий рух працює у двох напрямках. Сировина йде з України на непідконтрольні території. Звідти в Україну — контрафакт. Цигарковий папір доставляють на окуповану територію з Львівщини, фільтри — із Закарпаття. Чому це стало можливим, треба запитати СБУ. У цих схемах задіяні колишні працівники СБУ Донецької та Луганської областей. Працюють у так званих прокуратурах і міністерствах держбезпеки псевдореспублік”, – прокоментував ситуацію Снєгирьов.

В українських містах продають цигарки “виробництва ДНР”. Міському депутатові Краматорська продали пачку цигарок “Стиль+” з написом: “Вироблено в ДНР”.

 zakarpatpost.net

Comments are closed.