На Закарпатті з’являться дороги для тварин?

На закарпатських автомобільних шляхах можуть з’явитися спеціальні переходи для диких тварин.

>>> Вподобайте сторінку закарпатської газети «НЕДІЛЯ»

Спеціальні проходи – “екодуки” допоможуть зберегти популяцію диких тварин в умовах інтенсивного будівництва доріг в Україні. Особливу увагу приділять тим територіям, де проживають великі популяції рідкісних тварин, занесених до Червоної книги.

“Пріоритетом проекту буде підтримка безперешкодних екологічних коридорів, які забезпечують вільне пересування видів, що піддаються найбільшому впливу від авто- і залізничних шляхів: великих хижаків (бурих ведмедів, вовків, рисей) і деяких видів травоїдних”, – пише gazeta.ua з посиланням на авторів проекту World Wide Fund for Nature.

Перші коридори для тварин побудують на дорогах Міклош (Угорщина) – Кошіце (Словаччина) – Ужгород (Україна), Тиргу Муреш – Ясси (Румунія) та автошляху Бескиди (Чехія – Словаччина).

Перші переходи для диких тварин були побудовані у 1950-х роках у Франції і згодом поширилися по всьому світу: від Австралії до Північної Європи. Найбільше екодуків у Нідерландах – понад 600, також у цій країні знаходиться найдовший у світі міст для тварин, протяжність якого становить 800 м.