Цікавий факт. Ужгородська пошта була найбільшою і найкращою на території не лише Закарпаття, але й Чехословаччини

[Total: 0    Average: 0/5]

Днями представники спільноти Uzhhorod Modernism оприлюднили  унікальні старовинні світлини пошти в Ужгороді. Фото поштового і телеграфного уряду зроблено в 1928-1930-х роках.

На знімках видно акуратно вимощену кам’яною бруківкою площу, яка  століття тому  виглядала набагато краще, ніж зараз.


Оскільки в ті часи внаслідок підвищення статусу і збільшення розмірів міста виникла потреба в пошті, місце для поштового управління обрали практично біля кордону урядово-житлового кварталу Малий Ґалаґов. Рішення уряду про початок будівництва датовано 17-го листопада 1919 року. В той час Ужгороду було підпорядковано 78 поштових філій, які ще працювали в режимі військового часу. З 3-го січня 1921 року управління пошти і телеграфу змінило назву на Поштову інспекцію, яка підпорядковувалася управлінню пошти і телеграфу в Кошицях. У цих управліннях працювали досвідчені фахівці з Чехії і Словаччини та нові щойно навчені місцеві працівники.

Проект сучасної будівлі, яка  уособлювала прогресивність молодої держави, було доручено видатному чеському професору архітектури Йозефу Ґочару. Будівельні роботи розпочалися в 1928 фірмою-підрядником Lanna – відомою родинною династією забудовників з Праги. Спочатку на будівництві працювали робітники з Чеської Тршебови та з південно-західної Чехії, згодом були залучені місцеві будівельники.

Змінився й технічний аспект – при розширенні місцевих телефонних мереж було впроваджено оснащення повітряними кабелями за новим словом техніки.

Вже у 1930 році Ужгород отримав завершену сучасну триповерхову споруду у стилі функціоналізму. Скруглений фасад, стрічкові вікна, плоский дах, невеликий дашок над вхідною брамою, масивний флаґшток – все суворо функційно. Прикрасою фасаду стали лише два панно низького рельєфу у стилі пізнього ар-деко, що бездоганно вписані в прямокутні площини.

Цікаво, що тоді ужгородська пошта  була найкращою і найбільшою на території не лише сучасного Закарпаття, але й усієї Чехословаччини.

zakarpatpost.net

Comments are closed.