Угорська освіта залишається, але буде частина предметів українською, – Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін впевнений, що Україна і Угорщина знайдуть спільне рішення з приводу мови навчання дітей з громад нацменшин.

>>> Вподобайте сторінку закарпатської газети «НЕДІЛЯ»

Таку думку глава зовнішньополітичного відомства висловив після публікації звіту Венеціанської комісії з приводу українського закону Про освіту.

Він вважає, що угорці повинні отримати шанс на роботу в державному секторі, політиці, передає НВ з посиланням на Інтерфакс-Україна.

“Безсумнівно, для них є нюанси у внутрішній політиці. Але я впевнений, що ми домовимося. Угорська освіта залишається, але буде частина предметів українською”, – розповів Клімкін.

Глава МЗС підкреслив, що кожен повинен володіти українською мовою і розуміти, в якій країні він живе.

Нагадаємо, Угорщина різко розкритикувала українську реформу освіти. Вона містила в тому числі вимогу (7 стаття закону) норму про перехід на українську мову всіх учнів з переходом у середню школу (мова йде про нацменшини). Будапешт заявив, що блокуватиме євроінтеграційні прагнення України в зв’язку з цим.

Зараз відомо, що Венеціанська комісія закликала Україну зробити 7 статтю більш збалансованою. Міністерство освіти України заявило, що експерти не підтримали претензії Угорщини з приводу мовної статті українського закону про освіту.