Що трапилося на Закарпатті за день? Головні новини та події 24 грудня

День на Закарпатті пройшов цікаво та спокійно.

Закарпатські римо-католики та протестанти нині святкують Святвечір.

>>> Вподобайте сторінку закарпатської газети «НЕДІЛЯ»

Москаль розповів про стан речей у краї. «Закарпаттю й досі не повернули 107 мільйонів за вересень і жовтень від «дорожнього експерименту». А сьогодні митникам поставили такі плани, що, дай Бог, щоб вони їх виконали. Коштів в бюджеті області зовсім немає. Немає навіть можливості виплатити бюджетникам зарплати», –  наголосив він.

У прес-центрі газети «НЕДІЛЯ» під час «Недільних бесід» Роман ОФІЦИНСЬКИЙ – доктор історичних наук, професор, колишній проректор, а нині завідувач кафедри історії України Ужгородського національного університету, автор багатьох наукових, науково-популярних, навчальних і літературно-художніх видань розповів про історію Закарпаття та Ужгорода, туризм, особисті захоплення та життєві курйози.

На Свалявщині, у селі Мала Матринка, місцева мешканка у відчаї звернулася до правоохоронців із повідомлення про те, що від неї хтось украв із хліва корову. Як повідомили у Закарпатській поліції, любителів великої рогатої худоби вдалося знайти швидко. До зловмисників поліціантів привели залишені на снігу сліди викрадачів. За словами поліціантів, злодіями виявилися раніше судимий раніше судимий за крадіжки 28-річний житель Малої Мартинки та його 43-річний родич. Тепер за корову їм “світить” термін від 3 до 6 років позбавлення волі.

Читачка закарпатської газети «НЕДІЛЯ» надіслала в редакцію фото дивного природного явища, яке виявила у себе в дворі. Поруч із прикрашеною до свят ялинкою, під снігом ужгородка Людмила Кошан  помітила стебла тендітної рослини із рожевим квітом.

Ужгородські пластуни привезли в Ужгород Віфлеємський вогонь.  У Кафедральному соборі оголосили, що вогонь знаходитиметься там до 20 січня і кожен може у будь-який час запалити від нього свою свічку чи лампадку тепла, миру і надії.

Нарешті в Ужгороді відкрився новорічно-різдвяний ярмарок. Трохи з запізненням, адже райцентри вже щонайменше тиждень ярмаркують, але головне, що у столиці Закарпаття тепер святковий дух на кожному кроці.

До новорічної ілюмінації зараз додалися ще й дерев’яні будиночки на набережній Незалежності, у яких можна придбати різноманітну сувенірну продукцію та гастрономічні вироби.

Андрій Любка отримав нову літературну премію – Бронзового Ангела.

Премія заснована 2013 року Kyiv-Mohyla Business School [kmbs]] Дух і Літера Ukrainian Center of International PEN Club та Українським науковим інститутом Гарвардського університету Лауреатами Премії були Тарас Прохасько, Андрій Портнов (2013), Кость Москалець (2014), Олександр Бойченко (2015) та Вахтанґ Кебуладзе (2016).

Мінекології таки внесло лося європейського у Червону книгу України.

Про це міністр екології Остап Семерак повідомив під час підсумкової прес-конференції.

На Хустщині зловмисники увірвалися в оселю валютника і разом з родиною його катували.

«О 2-й годині ночі 4-ро невідомих осіб в балаклавах увірвалися в помешкання підприємця, який займається валютообміними операціями. Чоловіка та жінку зв’язали та допитували, щоб ті видали всі кошти та матеріальні цінності. З будинку забрали цінні речі та значну суму грошей», – зазначив правозахисник Роман Келемен.