Які основні помилки тих, хто починає моржувати?

Про це читачам закарпатської газети  «НЕДІЛЯ»  розповів керівник обласної організації здорового способу життя, реабілітації та оздоровлення «Закарпатський морж», кандидат наук, доцент Ужгородського національного університету Богдан ДИКИЙ.

У його доробку величезна кількість методик відновлення здоров’я та реабілітації, він добре знається на формуванні гармонійної особистості людини за допомогою природних методів.

Передусім, що починають із літа. А навіщо влітку моржувати? Приходить осінь, починається природна адаптація, людину починає морозити.

>>> Вподобайте сторінку закарпатської газети «НЕДІЛЯ»

А хтось себе ще й пхає у воду і отримує подвійний удар. Узимку ж, хоч надворі й холодно, але організм звикає і вже той мороз не так відчувається. Тож тих, хто не встиг із нами почати моржувати до 10 лютого, я відкладаю на інший рік. Найскладніші режими загартовування – це весна і осінь, а найлегший – зима.

Найшикарніша пора для моржування, коли сніжок і сонечко й температура до мінус п’ять градусів.

Ще один нюанс – як правильно роздягатися, одягатися, заходити у воду. Для цього є свої технологічні прийоми. Не можна розтиратися рушничком, не має значення, чи робити перед зануренням зарядку. Треба проводити розслаблення і релаксацію. Тоді всі фізіологічні процеси, які відбуваються в організмі гармонізують структуру терморегуляції. Ні одна фізична вправа не дає такий потужний кровообіг, як загартовування. Занурюватися достатньо на 5-10 секунд. При цьому вийшовши на берег, людина червоніє, а кров розходиться абсолютно усіма капілярами.

У мене всі місця, де займається асоціація, паспортизовані, території узгоджені з міськвиконкомами. Там не має бути геопатогенних зон. Я вибираю місця сили! Адже коли людина заходить у воду, енергетика відкривається і все позначається на самопочутті.

zakarpatpost.net