Наша держава – найгірша за рівнем свободи людини

Україна зайняла 132 місце зі 159 у рейтингу країн за рівнем свободи людини. Відповідне дослідження у п’ятницю, 26 січня, опублікував центр Cato Institute.

Відзначається, що дослідження побудували на даних про верховенство закону, безпеку, свободу пересування, ситуацію з релігіями, інформацію, систему власності та інше.

Так, індекс персональної свободи України склав 6,53 з 10, а економічної свободи – 5,38. З першим показником Україна посіла 99 місце в рейтингу, за другим – 149. Середні цифри представлені як 5,95 і 132 місце в рейтингу зі 159 позицій. Про це пише Погляд.

Найнижчі показники – у графі Інфляція за останній рік – 0,3 з 10, а також “свобода володіти іноземною валютою” – 0.

В першу десятку найбільш вільних країн увійшли Швейцарія, Гонконг, Нова Зеландія, Ірландія, Австралія, Фінляндія, Норвегія, Данія, Нідерланди і Великобританія.

Сусіди України розмістилися на таких позиціях: Румунія – 28 місце, Польща – 32, Словаччина – 33, Угорщина – 44, Молдова – 83, Російська Федерація -129 місце.

Варто зазначити, що показники України в такому рейтингу – найгірші серед європейських держав. Причому, в порівнянні з минулим роком, країна втратила відразу 17 позицій. Кращу позицію в рейтингу Індексу свободи людини Україна займала в 2012 році – 74 місце. Найгірші показники отримали Єгипет, Ємен, Лівія, Венесуела і Сирія.

zakarpatpost.net