Москаль: «Національні дружини» – це повна профанація». ВІДЕО

Зі злочинністю мають боротися професійні правоохоронці, а не якісь добровільні напівмілітарні утворення, переконаний Геннадій Москаль.

– «Національні дружини» – це повна профанація, – заявив голова Закарпатської ОДА у вечірньому праймі в ефірі телеканалу “112 Україна“. – У нас є закон «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону», на підставі якого діють громадські формування з охорони правопорядку.

Де я не працював, усюди перевіряв ці формування, і виявлялося, що практично жодне насправді не займалося правопорядком. Головна мета таких формувань – це отримати «корочку» і право на носіння травматичної зброї. І дуже часто виходило так, що власник магазину, який продає травматичну зброю (або його родич), є одночасно керівником такого громадського формування. Тобто чистої води бізнес.

У часи СРСР були Добровільні народні дружини (ДНД), у які також вступали з меркантильних інтересів – щоб отримати додатково три дні до відпустки. Але члени ДНД змушені були патрулювати разом із міліцією. Це призводило до того, що міліція мала не тільки боротися зі злочинцями, але й доглядати за членами ДНД, щоб вони самі не вчинили якусь шкоду.

Висновок із цього всього такий – зі злочинністю мають боротися професійні правоохоронці, а не якісь парамілітарні громадські утворення. Останні – це чистої води профанація.

Москаль переконаний, що українці не готові до легалізації зброї.

“Скільки людей сьогодні з депресією, з психічними розладами. Україна у цьому сенсі не з найбільш благополучних країн. Скільки зброї сьогодні нелегальної привезли із зони бойових дій. Якщо хтось хоче, щоб українці перестріляли один одного, а решта сиділа у в’язниці, нехай це робить. Я категорично проти”, – сказав він.

Очільник Закарпаття переконаний, що зброю повинен мати той, кому держава надала таке право, а простому громадянину вона не допоможе захиститися.

“По-перше, основне запитання: чи зможе людина вистрілити в іншу людину, яка ніколи не була на фронті, не служила ні в армії, ні в органах, чи вистачить сміливості, якщо ця людина законослухняна? На 90% ні. Друге запитання: чи не перекочує ця зброя від законослухняного громадянина до тих, кому не те що зброю – рогатку довірити не можна. Ми ж не хочемо бачити такі сцени, як у США. Можна назвати ще 20-30 факторів, де ми ще до цього не дозріли”, – переконаний він.

Москаль припускає, що українці можуть “дозріти” до легалізації зброї, але це, за його прогнозами, станеться не через 10 чи через 20 років.

“На жаль, сьогодні ситуація в Україні є такою, що зброю треба забирати в того, хто має її нелегально. На жаль, поліція ці функції не виконує”, – підсумував він.

Повне відео інтерв’ю подається нижче

zakarpatpost.net