Іштван Лаудон повертається! В Ужгороді встановлять 34-ту міні-скульптуру

Про це повідомили у спільноті public mini sculpture.

Її автором уже традиційно є Михайло Колодко.

Відкриття має відбутися 4 травня о 12:00 годині в парку Лаудона.

Іштван Лаудо́н  — ужгородський педагог і натураліст, доктор Ужгородської Королівської католицької гімназії.

Як йдеться у Вікіпедії, народився І20 серпня 1862 року в Ужгороді, Закарпаття. Його батько — вчитель початкової школи — Шандор Лаудон, мати — Елеонора Тарновська. Закінчивши 8-класну гімназію, вступає на відділ філософії Будапештського університету, де є слухачем (студентом) ще 4 роки. Закінчив Будапештський університет, отримавши диплом вчителя грецької та латинської мов. Хоча, крім цих мов, Іштван Лаудон володів ще німецькою та, звичайно, рідною — угорською мовами.

1885 року в м. Будапешт Лаудон захистив дисертацію «Виховання і культура» (A nevelés és műveltség). З вересня 1886 року став викладачем Ужгородської Королівської католицької гімназії. Хоча він мав філологічну освіту, але викладав ще й природознавство. В гімназії Лаудон працював до 1914 року. Далі був призваний до армії, оскільки розпочалась Перша Світова війна. Попри те що був у досить зрілому віці, у війні брав участь у ранзі сотника. Повернувшись з війни, продовжив свою роботу в гімназії.

У роки праці в гімназії кілька разів виїжджав у закордонні наукові експедиції. Свого часу пан Лаудон об’їздив усю Австро-Угорщину, Італію, побував у тримісячному науковому відрядженні до Єгипту, звідки, до речі, привіз для гімназійного музею частину руки мумії. І звичайно робив поїздки по рідному краю, зокрема в Марамороські гори.

zakarpatpost.net