Сотні гектарів снігу досі лежать на закарпатських горах. ФОТО

В Ужгороді вже майже літо. Спека така, що можна купатися в Ужі. Навіть не віриться, що десь ще може стояти сніг. Але він є… і всього за 170 кілометрів від столиці Закарпаття.

Сотні гектарів  снігу досі лежать на високогірних хребтах масиву Полонини Боржава.

Гора Магуре-Жиде розташована на межі Свалявського і Міжгірського районів.

Сам гірський хребет перетинає безліч стежок та струмків, що утворюють в південно-західній частині річку Боржава, а в північно-західній річку Ріка.

Усього за 2,2 кілометри від Магури-Жиде у протилежні боки знаходяться ще дві інші не менш живописні гори – Гимба та Граб, а за 6 кілометрів – Великий верх.

На вершині вказівники написано двома мовами – українською та англійською, що дуже радує.

Зараз, коли добігає кінця весна, там ще зимно. Навіть важко збагнути, наскільки великий температурний перепад у межах нашої області. Майже два місяці відділять більш теплі райони від Боржавських хребтів. Тут  простіше зіставляти навіть не кілометри, а саме час, бо в Ужгороді, Мукачеві, Берегові, Виноградові і навіть у більш холодних Хусті та Тячеві вже відцвіли і сакури, і яблуні, а на Міжгіршині тільки починає весняніти.

Більш детально про Боржавсбькі полонини та інші цікаві місця Закарпаття читайте у свіжому номері закарпатської газети «НЕДІЛЯ».

У продажу з 4 травня.