На свята гості несуть свою їжу або скидаються грошима – українка про життя в Бразилії

Щоб влаштуватися на роботу у Бразилії, іноземцям потрібно надати посвідку про постійне проживання в країні. Без нього трудова книжка не дійсна. Крім того, майже у всіх фірмах вимагають довідку про несудимість. Деякі роботодавці хочуть отримати ще й довідку про щеплення. Документ з України не підійде, уколи доведеться робити заново у місцевих лікарів.

Також через високі податки деякі фірми роблять певні махінації: на папері вказують одну зарплатню, а виплачують іншу. Однак таким займаються лише дрібні фірми, за великими слідкують фіскальні служби. Про це в сюжеті телеканалу ICTV розповідає Наталія із Дніпра, яка 8 років мешкає у Бразилії, пише gazeta.ua.

“Якщо ти не платиш податок, то, звичайно ж, у першій інстанції нічого з тобою не трапиться. Але в наступних інстанціях блокують усі твої заощадження, можуть заблокувати рахунок в банку, заблокувати нерухомість, машину тощо, – розповідає Наталя, – Частина податків нараховується в пенсійний фонд, а частина – на гарантійний рахунок. Із нього можна буде зняти гроші у разі звільнення, виходу на пенсію або придбання нерухомості”.

Щоб іноземцям зняти житло, окрім договору на оренду, потрібно мати поручителя. Це має бути місцевий житель із власним житлом та відсутніми кредитами. Існує ще один вихід — договір про страхування, яке включає в себе три наперед проплачених за оренду житла місяці. Найдешевша квартира — це $200 на місяць. Дешевше можна винайняти за містом.

“Бразильці — дуже святковий та веселий народ. Дуже люблять ходити в гості. Але завжди запізнюються. Якщо хочу влаштувати вечірку на 5 вечора, то гостей запрошую на 2 години раніше. Тоді вони приходять вчасно. Також тут не заведено організовувати вечірки самостійно. Усі гості приходять зі своєю їжею, або порівну скидаються грошима разом із господарями свята. Якщо запрошують на день народження у бар чи ресторан, кожен з гостей приходить і платить сям за себе. Це вважається нормальним”.

zakarpatpost.net