Якою буде сьогодні, 6 травня, погода на Закарпатті. Як за рушником урожай огірків віщували

Сьогодні на Закарпатті буде тепло.

В Ужгороді та Мукачеві вночі буде +14, удень – +23 градуси. Хмар на небі спостерігатися не буде, день обіцяє бути ясним. Без опадів.

У Хусті та Іршаві – вночі буде +14, удень – +25 градусів. Від хмар, що з’являться до світанку, вже вранці не залишеться й згадки – до самого вечора у Хусті буде триматися ясна погода. Без опадів.

У Волівці – +6 уночі і  +18 градусів удень. У Воловці небо буде ясним до самого завершення дня. Без опадів.

У Сваляві – +9 уночі і  +20 градусів удень. Незважаючи на ясний ранок, вдень та ввечері у Сваляві погода буде похмурою. Без опадів.

У Тячеві нічна температура становитиме +13, денна – +25 градусів. У Тячеві хмари вранці розсіються та більше в цей день на небі не з’являться. Без опадів.

У Перечині – нічна температура становитиме +14, денна – +23. Хмари, які з’являться у Перечині вдень, протримаються недовго – ввечері очікується ясна погода. Без опадів.

У Великому Березному – вночі +10, удень – +20 градусів. Небо, ясне у Великому Березному вранці, затягнеться хмарами у середині дня та погода буде похмурою до самого вечора. Без опадів.

У Берегові та Виноградові – вночі – +13, удень – +25. Незважаючи на похмурий досвітній час, з самого ранку на небі не залишатиметься жодної хмарки, та до кінця дня погода буде ясною. Без опадів.

У Міжгір’ї – уночі  +7, вдень – +19 градусів. Ранок у Міжгір’ї очікується ясний, а вдень та ввечері небо буде ховатися за хмарами. Без опадів.

У Рахові буде уночі +9, вдень температура підніметься до +17 градусів. Вже вранці хмари зникнуть, та протягом усього дня у Рахові буде стояти ясна погода. Без опадів.

6 травня відзначається день пам’яті великомученика Георгія Побідоносця. У народі його називали Єгорій Весняний, і пов’язано це було з приходом весни. За народним повір’ям, Єгорій Весняний володіє чарівними ключами, котрими відмикає весняну землю і випускає росу, від чого розпочинається бурхливий ріст трав: “Єгорій землю відмикає”. У цей час прилітають ластівки: “Ластівка прилетіла, скоро грім загримить”.

Народні прикмети на 6 травня

 1. Тепла погода на Юря – скоро літо настане
 2. Не можна нічого в’язати в день Юря і навіть просто тримати в руках вироби з вовни – вовки всіх овець в отарі перегризуть
 3. Не можна кричати і лаятися в цей день – може вбити грозою
 4. Сильний дощ на Юря – трави багато виросте
 5. Зростаючий місяць на Юря , сильні вітер, який жене хмари на похмурому небі – така погода збережеться ще досить довго
 6. Комарі 6 травня о зграї збиваються – чекай потепління найближчим часом
 7. Виступила роса на Юря – буде хороший урожай проса. Якщо йде сніг або град, на деревах помітний іній – гречка вродить. Дощ віщує, навпаки, неврожай гречки, але відмінний зростання хліба
 8. Сильно розлилися річки на Юря – прикмета до того, що трава буде на Николин день (22 травня)
 9. Ясне, безвітряний ранок 6 травня – ранні посіви будуть вдалими, і можна буде зібрати багатий урожай. Якщо погода спочатку була поганою, але протягом дня покращилася – вдалими будуть пізні посіви
 10. Ніч з 6 на 7 травня дуже тепла – хліб встигне дозріти до перших морозів
 11. Віє вітер південний – буде багатий урожай. Північний вітер 6 травня віщує ранні заморозки восени
 12. Крупний лист на березі 6 травня – рік буде врожайним
 13. На ніч вивішували вологий рушник. Якщо вранці він висохне – урожай огірків буде багатим

zakarpatpost.net