У 69 років Лілія Зірка підкорила найвищі гори – Говерлу та Піп Іван

Літня жінка у вишиванці жонглює у парку і не звертає уваги на допитливі погляди перехожих. Вона струнка, підтягнута і тендітна. На неї багато хто задивляється. Ще б пак! Такої вправності досягти може не кожен молодий, а вона, незважаючи на вік, така спритна, енергійна і життєрадісна, що не замилуватися нею неможливо, пише закарпатська газета «НЕДІЛЯ».

Журналіст закарпатської газети «НЕДІЛЯ», перебуваючи у службовому відрядженні у Києві, познайомився з унікальною людиною, яка може стати чудовим прикладом багатьом закарпаткам. Бути таким оптимістом, так не підкорятися рокам і так упевнено дивитись у майбутнє вміє не кожна людина такого віку.

Отже, знайомимось.

Лілії Зірці з Києва 70 років. Вона тренується у парку Шевченка – на гарно доглянутій ділянці в центральній частині столиці, площею 5 гектарів. Сама місцина дуже гарна, доглянута, з космічними лавицями, різнокольоровими квітами.

Там регулярно проходять тренування зі спортивної ходьби для літніх людей. Але Лілія жонглює. Вона стоїть на траві поміж деревами у своїй вишитій сорочці і ніби поринає у інший світ. Видно, що заняття приносить їй задоволення.

Каже, що про Закарпаття чудово знає, неодноразово там бувала, їздила в Берегово у термальні басейни, була на горах Піп Іван та Говерла. Востаннє їхала з групою, у якій усім було до 35 років, вона була найстаршою – тоді їй було 69. Несла на плечах на вершину 12-кілограмовий ранець.

Спогади про наш край у жінки дуже теплі, але, піддавшись впливу столичних ЗМІ, вона вірить, що на Закарпатті багато путінської агентури і його взагалі хочуть забрати в України. Довелося її переконувати, що така інформація не зовсім відповідає дійсності і настрої закарпатців зовсім не такі.

Лілія Зірка дуже спортивна людина. Вона запевняє, що веде активний спосіб життя і не може довго сидіти на одному місці. Її обличчя випромінює справді якусь свіжість. Розповідає, що займається спортом, щотижня ходить на танці. Співає. Навіть вже 10 разів разом з іншими була в анексованому Криму, де українськими піснями та танцями піднімали місцевим патріотичний дух.

На запитання, як їй вдається так гарно виглядати, каже, що рецет довголіття в тому, щоб багато рухатися. Жінка не їсть м’ясо, обмежує себе в солодощах, вживає багато овочів та фруктів.

Звичайно, це зіграло свою роль. Бо ж більшість закарпаток в такому віці виглядають, як справжні бабусі: закутані у хустках, одягнені у темну одежу, мають цілий букет хвороб. Та й харчування таки дається взнаки. Адже меню і нашому краї своєрідне – хоч і смачне, але нездорове: багате на смажене, жирне, копчене, гостре.

Також Лілія багато читає, завжди вдосконалюється. Особливою пристрастю для неї є настільний теніс.

«Під час Революції Гідності я грала перед Київською державною адміністрацією. Люди дивувалися, – усміхається вона.

У очах цієї дивовижної жінки, яку навіть не хочеться називати бабусею, такий молодечий запал, що вона дійсно може переграти багатьох. Енергії їй не позичати. Про своє хобі киянка може розповідати годинами, але не тільки… вона охоче береться давати безкоштовні уроки.

Тож нашому журналісту довелося теж почати освоєння азів циркової професії.

Почувши «У мене нічого не вийде», Лілія аж розсердилась, наголосивши, що, навіть не спробувавши, так казати не можна.

Вона дійсно мала рацію. І після кількох невдалих спроб жонглювати почало виходити все краще і краще, кульки зловити в повітрі вдавалося усе частіше.

Дійсно, цікаве знайшла киянка собі захоплення. От так би нашим закарпатським господиням жонглювати не тільки картоплею, але й знайти час на те, що справді до душі.

А Лілія Зірка продовжує позувати перед фотоапаратом. Але доводиться прощатись, адже справ багато.

Утім вона залишає свій номер телефону, про всяк випадок, каже звертатися у разі потреби і обіцяє обов’язково ще не раз побувати на Закарпатті.

Володимир ЗАКАРПАТСЬКИЙ, закарпатська газета «НЕДІЛЯ», ексклюзивно для zakarpatpost.net