Якою буде сьогодні, 9 травня, погода на Закарпатті. Урожай огірків навіщує роса

Сьогодні на Закарпатті буде тепло, але хмарно.

В Ужгороді та Мукачеві вночі буде +16, удень – +25 градусів. Протягом усього дня буде триматися хмарна погода. Дощ йтиме весь час. Удень він посилиться, а до вечора послабшає.

У Хусті та Іршаві – вночі буде +13, удень – +23 градуси. Сонце в цей день буде рідко з’являтися з-за хмар. Удень очікується дощ, який до приходу вечора повинен припинитися.

У Волівці – +10 уночі і  +20 градусів удень. У Воловці хмарна погода буде триматися до самого вечора. Удень, можливо, пройде дощ, але він закінчиться ще до приходу вечора.

У Сваляві – +12 уночі і  +21 градус удень. Весь день у Сваляві буде хмарним. Дощ йтиме вночі, але ще до приходу ранку закінчиться. У другій половині дня піде дощ із грозою, який не заспокоїться до пізнього вечора.

У Тячеві нічна температура становитиме +12, денна – +23 градуси. Протягом усього дня у Тячеві буде триматися хмарна погода. Уночі пройде дрібний дощ, але закінчиться до приходу ранку. У другій половині дня він може розпочатися знову, проте незабаром повинен припинитися.

У Перечині – нічна температура становитиме +16, денна – +25. З ранку до самого вечора у Перечині небо буде вкрите хмарами. Вранішній дрібний дощ удень може посилитися, а ближе до вечора зміниться на дощ із грозою.

У Великому Березному – вночі +8, удень – +19 градусів. Зустрічаючи нас безхмарним ранком, погода зміниться вже у середині дня й небо у Великому Березному вкриється хмарами, які протримаються до вечора. Без опадів.

У Берегові та Виноградові – вночі – +15, удень – +24. Протягом усього дня буде триматися хмарна погода. Уночі очікується дрібний дощ. Протягом усього дня, починаючи з ранку, опадів не передбачається.

У Міжгір’ї – уночі  +9, вдень – +21 градус. Протягом усього дня у Міжгір’ї буде триматися хмарна погода. Дощ розпочнеться у другій половині дня, але припиниться ще до приходу вечора.

У Рахові буде уночі +10, вдень температура підніметься до +18 градусів. Ранок та день у Рахові будуть хмарними, тільки вечір порадує нас ясним небом. Удень очікується дощ, який до вечора повинен закінчитися.

9 травня вшановується пам’ять святителя Стефана Великопермського, просвітителя, який створив першу азбуку народів пермської землі. До цього часу філологи користуються його працями. У цей час квітне черемха і чорна смородина, зеленіє садовий жасмин. Наші пращури помітили таку городню прикмету: якщо лист берези розвернувся повністю – можна саджати картоплю.

Народні прикмети на 9 травня

  1. День ясний, і багато роси – можна очікувати багатого врожаю огірків
  2. Зозуля 9 травня кує так, як ніби кумкає – скоро дощ піде
  3. Зозуля кує часто і голосно – очікуй гарної погоди
  4. Свіжий ранковий вітер протягом дня посилюється, а до вечора, навпаки, слабшає – прикмета до того, що буде ясна і стійка погода
  5. У хмар 9 травня не видно верхівок – швидше за все, в найближчі півгодини почнеться сильна гроза
  6. Мороз у цей день обіцяє повторні заморозки через тиждень. Якщо ця прикмета збувається, то кажуть, що осінь теплою буде
  7. Сніг пішов – рік буде легким для худоби
  8. Сніг 9 травня також обіцяє хороший врожай гречки
  9. Роса обіцяє хороший врожай проса
  10. Ясний ранок – прикмета до того, що пора посіви проводити

zakarpatpost.net