Набережні Ужгорода вкрив цвіт непорочних квітів

Ужгород квітує вже більше місяця. Все новій й нові дерева вкриваються рясними квітами. Хоча більшість уже й відцвіли, та зараз саме почала цвісти акація.

Найбільше квітучих дерев у Боздоському парку та вздовж Студентської набережної, аромат їхній аж п’янить. Він неймовірний!  Особливо пахощі сильні вранці та увечері, коли сходить роса.

У багатьох культурах акація досі вважається символом непорочності.

Унікальність цього дерева помітили ще стародавні єгиптяни, які вважали, що воно одночасно символізує і життя, і смерть, оскільки цвіте білими і червоними квітами. Воно було для них символом бога Сонця, що відроджує життя. В його кронах, згідно з віруваннями, жила богиня війни і полювання Нейт.

А кочівники, які подорожували по аравійській пустелі, вважали його священним і вірили, що той, хто зламав гілку дерева, помре протягом року. Акація, опис яких зустрічається в Торі, була для древніх євреїв символом святості. Так з її деревини були зроблені ковчег Ноя, вівтар Іудейського Храму і скинія, в якій спочатку зберігався Ковчег Заповіту.

Однак акація наділена ще й лікарськими властивостями.

Зокрема, настоянку квіток застосовують для компресів при ревматизмі, міозитах, невралгії та тромбофлебіті, листя і відвар кори – при загостренні гастриту і виразкової хвороби шлунка.

zakarpatpost.net