Що трапилося на Закарпатті за день? Головні новини та події 10 травня

[Total: 0    Average: 0/5]

День на Закарпатті був багатим на події.

Кажуть, що машини часу не існує. Не правда! Вона знаходиться на вулиці Шухевича (Лавріщева) в Ужгороді і побачити її може кожен бажаючий.

Створили її не науковці, розробили не дослідники… вона з’явилася там сама собою.

Власне де вона точно розташована – ніхто не знає, але те, що знаходиться поблизу неї дозволяє повірити в її існування.

Старі, заржавілі, поламані радянські поштові ящики умовно повертають кожного, хто їх побачить, у далеке  минуле. Але навіть тоді, півстоліття тому, коли їх встановили, вони були кращими. Новими і бодай пофарбованими.

А зараз від них залишилася тільки купа металобрухту.

Незабаром “Укрзалізниця” підвищить ціни на квитки на всі потяги, окрім 1-го класу Інтерсіті+. Відповідний наказ перебуває на реєстрації у Мін’юсті. Документ передбачає двоетапне зростання тарифів по 12%.

Крім того, індексується й рівень тарифів на перевезення багажу та вантажобагажу на 100%. Тобто тарифи зростуть удвічі.

Головною прикметою нульових років в Ужгороді були маршрутки. Це такий автобус, який довго хворів, потім все-таки вийшов на маршрут, але з’ясувалося, що він так і не вилікувався. Ужгородська маршрутка – це пісня. Ні, не народна. А з тих, що там і крутять. Блатняк слушно налаштовує пасажирів на філософський лад, мовляв, усе суєта.

У самій природі маршрутки було щось таке – максимально адекватне душі наших містян. Ужгородці здавна відомі тим, що довго запрягають, зате швидко їздять. Дарма що зовсім в інший бік – то вже дрібниці, на які не варто заморочуватися.

Ужгород квітує вже більше місяця. Все новій й нові дерева вкриваються рясними квітами. Хоча більшість уже й відцвіли, та зараз саме почала цвісти акація.

Найбільше квітучих дерев у Боздоському парку та вздовж Студентської набережної, аромат їхній аж п’янить. Він неймовірний!  Особливо пахощі сильні вранці та увечері, коли сходить роса.

У багатьох культурах акація досі вважається символом непорочності.

Унікальність цього дерева помітили ще стародавні єгиптяни, які вважали, що воно одночасно символізує і життя, і смерть, оскільки цвіте білими і червоними квітами. Воно було для них символом бога Сонця, що відроджує життя. В його кронах, згідно з віруваннями, жила богиня війни і полювання Нейт.

Кохання – почуття добре і світле, але деколи через нього трапляються справжні трагедії. У Тячеві, на щастя, до великої біли не дійшло, але двоє молодиків добряче потовклися, з’ясовуючи між собою, кому має належати молодиця. При цьому спитати її саму, хто з них їй потрібен, чомусь жодному не спало на думку.

Лицарські бої нині в далекому минулому, та закарпатські Дон Кіхоти, а скоріше навіть ревниві Отелло, усе ж не перевелися.

Сергій із Юрієм давно ворогували. Їм обом подобалася Юлія. Дівчина ж ніяк не могла визначитись, з ким їй бути. Зустрічалася періодично з кожним. Тож Сергію це допекло і він вирішив поговорити… по-чоловічому… щоправда, не з дамою свого серця, а з супротивником. Він зателефонував Юрію і призначив зустріч. Побачитись вони мали опівночі, коли стемніє. Місцем для «розбірок» хлопець вибрав центральну частину міста, а саме – площу перед міською радою.

З діцентрою пов’язана одна гарна французька легенда, яка пояснює назву квітки. Згідно з нею, молода дівчина Жанетта відправилася в ліс і заблукала. Знайти дорогу їй допоміг парубок, у якого вона закохалася. Марно дівчина шукала зустрічі з юнаком, але знайти його не вдавалося. І от одного разу селом проїхала багата процесія, попереду якої красувався знайомий вершник, а поруч з ним була інша дівчина. Не витримала болю Жанетти, впала вона замертво, а серце проросло темно-червоною квіткою.

Що таке карма взагалі? Як вона впливає на життя і визначає долю? Як розуміти поняття  споріднених душ і кармічного шлюбу?

Про це та інше у прес-центрі закарпатської газети «НЕДІЛЯ» розповіла людина, що вивчає кармологію,  педагог і журналіст Олеся МАРКОВИЧ.

Є таке поняття, як кармічні стосунки. Як  можна це пояснити?

Із точки зору кармології  пояснюється тим, що, як правило, люди не вперше приходять в один і той же рід. Кожен із нас спостерігав таке: бачиш людину вперше – а, здається, знаєш її все життя. Дуже імовірно, що ваші душі раніше зустрічалися, можливо, навіть були близькими друзями чи родичами. Або люди зустрічаються зараз, бо в минулому зав’язали «кармічний вузол» – мали якусь невирішену ситуацію. Тому в новому житті вони зустрічаються для того, щоб її розв’язати, – наголосила вона.

zakarpatpost.net

Comments are closed.